10 rzeczy, dzięki którym pokochaliśmy Nicolasa Jaara

News

Wypatrując wieści o nowym albumie Nicolasa Jaara warto przypomnieć sobie, dlaczego każde jego wydawnictwo jest tak bardzo wyczekiwane.

Nicolas Jaar wkróce (miejmy nadzieję) uraczy nas swoim nowym albumem, utrzymanym w ambientowej konwencji. Nieliczni mieli okazję usłyszeć ten materiał 24 października podczas kameralnego koncertu w klubie The Kitchen w Nowym Jorku. Od tego czasu kanały social media artysty milczą, nadal nie znamy ani tytułu płyty, ani nawet przybliżonej daty wydania. To skłoniło nas do powrotu do przeszłości, by przypomnieć sobie, dlaczego każde nowe wydawnictwo Nicolasa Jaara jest tak bardzo wyczekiwane.

1. RA.211 Nicolas Jaar

Mix ten został nagrany przez 20-letniego wówczas Nico, który był dopiero na początku swojej kariery, a już hipnotyzował i zaskakiwał wyszukaną selekcją.

2. XLR8R Podcast 184: Nicolas Jaar

Kolejny z miksów Nicolasa Jaara, który na długo gościł na naszej playliście. Nadal mocno polecamy!

3. Mi Mujer

Numer pojawił się w 2009 roku jako strona B singla „Time For Us”. Mniej popularny, ale bardziej parkietowy.


4. El Bandido

Również w 2009 roku na składance „Significant Others” na Wolf+Lamb pojawił się track „El Bandido”.

5. Nicolas Jaar @ Muno.pl Launch Party (SQ Klub, Poznań)

Nicolas Jaar był gościem specjalnym imprezy inaugurującej działalność serwisu Muno.pl (wcześniej działającego jako Muzikanova.pl). Podobno Nico do dzisiaj lubi do nas zaglądać.

6. Space Is Only Noise LP

Debiutancki album z 2011 roku był potwierdzeniem, że Nicolas Jaar obdarzony jest wyjątkowym talentem i wrażliwością muzyczną.

7. Sirens

4 lata po debiutanckim „Space Is Only Noise” ukazał się krążek „Sirens”, a na nim 46 minut nowej muzyki. Tyle wystarczyło, bo rozkochać fanów w swojej muzyce na nowo.

8. DARKSIDE

Nad tym projektem Nicolas Jaar pracował wraz z gitarzystą Dave Harringtonem. Razem nagrali świetny album „Psychic”, a ich koncerty gromadziły tysiące fanów. W Polsce można było usłyszeć duet na Open’erze w 2014 roku.

9. Wytwórnia Clown And Sunset

Nicolas Jaar prowadził ją w latach 2009-2013. W tym czasie jej nakładem ukazały się świetne EP-ki nie tylko jego, ale też m.in. Acid Pauli i Valentina Stipa. Warto wrócić do jej katalogu!

10. When Saints Go Machine – Fail Forever (Nicolas Jaar Remix)

Na koniec przepiękny remix Nicolasa Jaara, stworzony dla duńskiej formacji When Saints Go Machine.

Polub muno.pl na Facebooku: