Wrześniowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Artykuł
Milena Głowacka / Wrzesień 2020

W maju tego roku zostało opublikowane pierwsze podsumowanie techno podcastów polskich artystów. W ciągu ostatnich 5 miesięcy przewinęło się blisko 50 różnych artystów, dlatego wrześniowa odsłona nie będzie odejściem od normy. Przed Wami kolejna "10", która we wrześniu najbardziej utkwiła nam w pamięci.

Reklama

Nie trudno zauważyć, że jesteśmy świadkami małej powtórki rozrywki. Z wiosennej rozrywki. Covid-19  nie odpuszcza i nie daje o sobie zapomnieć. Niestety. Z coraz to mocniejszym impetem, bombarduje nas tysiącami nowych zachorowań i na nowo wprowadzanymi obostrzeniami.

Wrzesień 2020: Podcasty polskich artystów i nowe lockdowny

W cieniu ponownie zamykanych klubów i odwoływanych imprez, miejsce na piedestale otaczającego nas scenicznego anturażu ma i tak muzyka. Nieważne w jakiej formie, okolicznościach, z jakiej platformy, klubu czy nośnika. Nie ważne w jakim tempie, ile trwa i przez kogo jest grana. No, może poza tym ostatnim. Jako zagorzały fan polskich artystów, tym bardziej będę podkreślał ich rolę, w tych trudnych dla sceny klubowej czasach.

99,9% x 7: Milena Głowacka live

Pierwszy z dwóch podcastów „dziewiątkowej” serii w zestawieniu. Na pierwszy ogień idzie artystka, którą bez cienia wątpliwości, można określać mianem dumnej reprezentantki polskiej sceny na obczyźnie. Mieszkająca na odległej Islandii, Milena Glowacka, w typowym dla siebie stylu, skupia się na estetyce dronowych dźwięków, brzmieniach eksperymentalnych, hipnotycznych, psychodelicznych i techno, w którym łatwo się zapomnieć. Absolutna pozycja obowiązkowa. Bezapelacyjny numer 1!

Miejsca w techno, gdzie… #174: Post Scriptum

 

Post Scriptumpostać na polskiej scenie anonimowa i tajemnicza do tego stopnia, iż do niedawna niewiadomym było, skąd dokładnie pochodzi. Jak się później okazało, jest to jeden z aliasów Piotra Śliwińskiego, kryjącego się obecnie pod pseudonimem Echoplex, czy w przeszłości jako Microplex i Les Autres Circuities. Grający najczęściej live acty Peter, tym razem zaserwował nam mix, w którym zawarł utwory takich artystów jak Phara, Moteka, FJAAK czy z rodzimego podwórka, Larixa.

Exist X Root Takeover w/ Abu Zeinah

Nie będę ukrywał, że cieszę się z najnowszego podcastu w wykonaniu Kamila. Jak sam przyznaje – najlepiej odnajduje się w tzw. „alien techno”. Określenie to idealnie oddaje jego ostatnie EP Silurian, wydane dla Behind The Stage. Stacjonujący w Berlinie artysta, tym razem zaserwował nam ciężki i industrialny set z wykorzystaniem specjalistów w tym fachu: Dax J, UVB czy Keepsakes.

BTS Podcast 187 – ldwq.

Zaledwie 20-letni Kuba to kolejna nadzieja polskiej sceny techno. Debiutując w wieku 17 lat w poznańskim Projekt Lab, swoim głębokim i hipnotycznym setem wiadomym było, że z czasem będzie o nim tylko głośniej. Ldwq. – jak to on – prezentuje deep techno z prawdziwego zdarzenia. Utwory tobias. – Keep Me Inside, Evigt MorkerFrihet i InlandLiberty Bell, tylko to potwierdzają.

99,9% x 8: Penera

W chwili, gdy piszę opis do podcastu Penery, uśmiech nie schodzi z mojej twarzy. A wszystko za sprawą występu duetu Sierra Cosworth & LADA, którzy na sierpniowym „Maratonie Miłości” zorganizowanym przez 999, zagrali jednego z najlepszych setów tamtej imprezy (subiektywna ocena przyp. red.). Dlatego drugie „dziewiątkowe” nagranie września z automatu musi znaleźć się w niniejszym zestawieniu. Dodatkowy plus za kawałek DJ Gigola & Kev KokoBlow, zasłyszany również na wspomnianej imprezie.

Miejsca w techno, gdzie… #176: Random Sequence

Dorobek artystyczny Mikołaja w wieku zaledwie 23 lat może robić niemałe wrażenie. Wydane EP w wytwórniach takich jak DRVMS, Unknown Timeline, Frequenza, Devotionczy nadchodzące w rosyjskiej oficynie Korpus 9pokazują wysoką klasę producencką reprezentanta kolektywu Nocturn. Podobnie, jak świetna selekcja, zawarta w drugim uwzględnionym nagraniu platformy Miejsca w techno gdzie. A w nim usłyszymy utwory od m.in. Reeko, Adriany Lopez, Clerica i New Frames.

Raev @ Ciało otwarcie

Najdłuższy, bo 2,5-godzinny podcast, nagrany przy okazji wrześniowej imprezy z Clarą Cuve. Wciągająca podróż Raeva, rezydenta Ciała, począwszy od monologu Taco Hemingwaya z końcówki utworu Big Pharma pochodzącego z najnowszego albumu Europa, wieńczy klasyk lat 90. w wykonaniu Olive i jej ponadczasowym You’re Not Alone. Ponadto The Horrorist, Vladimir Dubyshkin, Dax J, Klangkuenstler, In Verruf i wielu, wielu innych.

Tech-room 29 Podcast 07 [Resident Mix] – Vodec

Kolejna pozycja to Vodec, reprezentujący wrocławski kolektyw Tech-room 29. Dwuletnia obecność Pawła na scenie pozwoliła mu w niedługim czasie zostać rezydentem Wyspa Tamka. Jego najnowszy mix to mieszanka klasyki z Benem Klockiem na czele (Subzero w remixie Function-Regis) i wciąż młodych, ale doświadczonych już producentów jak D.Dan (Sun Over I-5 South), Lag (Trema) i Nicolas Jaar (Fight).

Kaotik – Wisłoujście 2020

Przeglądając facebookową tablicę i dziesiątki platform trafiłem na dość rzadki okaz. Mowa o Kaotiku i jego najnowszym podcaście, nagranym przy okazji tegorocznej edycji Wisłoujścia. Dlaczego rzadki okaz? Ponieważ rezydent Sfinksa i głowa PLURED nieczęsto publikuje w sieci swoje nagrania. Dlatego ukłon w jego stronę, tym bardziej za selekcję: Norbek, UVB, Jokasti & Nek czy Endlec.

Siasia @ 5uinto Sessions #34

Klasyczny już last but not least przypada w tym miesiącu Siasi. Jego klasyczny set 4×4, nagrany dla brazylijskiej platformy 5uinto, z pewnością wyróżnia się od reszty. Niemniej, stanowi ciekawą odskocznie od głębokich, hipnotycznych, czy zdecydowanie mocniejszych brzmień, dominujących w comiesięcznym zestawieniach.

Zdjęcie główne: Milena Glowacka – Fot. Kaja Sulima

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Sierpniowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

10 września 2020
Wrześniowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Lipcowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

14 sierpnia 2020
Wrześniowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Czerwcowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

12 lipca 2020
Wrześniowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.