Echoplex

Echoplex
Electronic Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Kompozytor, producent, inżynier dźwięku, właściciel 4 wytwórni płytowych i DJ z ponad dwunastoletnim doświadczeniem. Jego muzyczne wpływy sięgają Parlamentu, Funkadelic, New Order, Kraftwerk, Pet Shop Boys, Depeche Mode, OMD, Human League, J.M Jarre, Robert Moog i Suzanne Scianni.

To właśnie 'Switched na Bach’ R. Mooga oraz S. Scianni – była jego pierwszą prawdziwą klasyczną kolekcją muzyki elektronicznej stworzonej na syntezatorach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Uczęszczał do szkoły muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie grał na perkusji oraz śpiewał w chórze gregoriańskim. Dorastał w Windsor Kanadzie (most od Detroit) później przeprowadził się na zachodnie wybrzeże, do Vancouver. W wieku 14tu lat będąc na kursie kompozycji muzyki elektronicznej w Port Moody, Kanadzie zdecydował całkowicie oddać się muzyce.

Echoplex to postać znana na światowej arenie klubowej. Jego niezapomniane live akty sięgają raczkującej sceny techno w Polsce oraz pierwszych imprez w klubach jak Blue Velvet, Trend, Eskulap, Huta, Grota, Souxie Towers czy Akademia.

Echoplex grał w najważniejszych klubach w Polsce oraz brał udział w takich wydarzeniach muzycznych jak:Creamfields 2003 (Ustronie Morskie), Astigmatic, Soundtropolis, Rittmaticca, Parada Miłości w Łodzi czy festiwalu tam gdzie biją źródła.

Podczas swoich występów odwiedził takie kraje jak Australia, Nowa Zelandia, Japonia, USA, Kanada, Holandia (gdzie w 2007r wystąpił razem D. Wildem na Awakenings Festiwal, Hiszpania, Norwegia, Dania, Szkocja, Francja, Czechy, Słowacja, Turcja, Belgia, Niemcy (jako jeden z nielicznych gościł w legendarnym skarbcu – Tresor klub. Jego produkcje ukazały się na takich wytwórniach jak: Synewave, Kanzleramt, Tresor, M_nus, Nova Mute, LL, Black Nation, End To End, Hertz, Torema, jak i na jego własnych labelach: Soleil, Soundlite oraz DEAF.
 
W styczniu 2008 roku, ukaże się najnowsza twórczość Echoplexa „FOR THE NEXT GENERATION” Motywem przewodnim tego projektu jest Nowa generacja. Muzyka, technologia dla przyszłego pokolenia.

DJ Chart | Echoplex | 03.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Revelation Of Noise 10g (Original Mix) Synewave
2 Benton, Monya Bunkerstrasse (88uw Remix) Backwater Community Recordings
3 Highsage Angel Trax (Somfay 'Fluoroantimonic' Expansion) Jesse Somfay
4 DJ Pierre I Am Acid (Damon Wild Remix) Slap Jaxx
5 Elliott Dodge Function Return (Original Mix) Snapshot Records
6 Aux 88 Electronic Cinema featuring Ice Truck (Arne Weinberg Remix) Puzzlebox Records
7 Terence Fixmer Electric City Tool 1 (Speedy J Remix) Electric Deluxe
8 Plastikman Mind In Rewind (Carl Craig Prog 47 Remix) Minus
9 Quince Sub-01 (Original Mix) Delsin
10 Damon Wild, Peter Sliwinski Friction (Original Mix) Synewave
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →