Lipcowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Artykuł
Lipcowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Kolejny miesiąc za nami, więc czas na kolejne zestawienie najlepszych techno-podcastów, których z zapartym tchem słuchaliśmy w lipcu. Przed Wami dziesiątka artystów i ich podcasty, które skradły nasze serca i obok których nie mogliśmy przejść obojętnie.

Lipiec dostarczył nam wiele. I to dosłownie. Pierwsza po lockdownie impreza Sfinks700, pierwsza plenerowa impreza warszawskich Dziewiątek czy feralne skutki Big Boat Party. I choć sezon letni nieubłaganie zbliża się ku końcowi, a przyszłość klubów od nowego miesiąca jest jedną, wielką niewiadomą, światełkiem w tunelu dla naszej sceny zawsze będą polscy artyści. Bo to właśnie oni sprawiają, że rodzima scena nie daje o sobie zapomnieć, pokazując, w jak dobrej kondycji znajduje się pomimo przeróżnych przeciwności losu.

Lipiec 2020: Podcasty polskich artystów

Dlatego poniekąd powstał ten cykl. Dla idei szerzenia tego, co polskie, często zapominane, odkładane na bok. W tak trudnych czasach dla polskiej branży muzycznej. Nieodstające poziomem od zagranicy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lipcowe zestawienie utwierdziło mnie ponownie w przekonaniu, jak ogromny potencjał drzemie w polskich artystach. Jak wielu z nich niebawem wypłynie (oby) na szerokie wody, sławiąc polską scenę, która pomimo pandemii, pokazuje swój nieograniczony potencjał. Zapraszamy do lektury!

Polish Techno.logy | Podcast #99 | Olga

99 odsłona serii podcastów platformy Polish Techno.logy w wykonaniu Olgi zdominowała najnowsze zestawienie. Nie tylko pod względem pojedynczych odsłuchów, które w momencie pisania niniejszego podsumowania, sięgnęły okrągłego tysiąca, ale również subiektywnych odczuć. Podobnie zdaje się myśleć mieszkająca w Poznaniu artystka, dla której „dużo agresji, chaosu i dźwięków” – zawartych w nagraniu – „okazały się być dla mnie terapeutycznymi”. Kolejna młoda krew warta uwagi!

99,9% x 6: ōrant

Jedna z większych niespodzianek ostatnich tygodni. W zorganizowanym nie tak dawno konkursie stołecznych 999 na remix utworu Jealousy autorstwa T A K I, anonimowy dotąd orant stanął przed szansą zaprezentowania swoich umiejętności muzyczno-producenckich szerszemu gronu odbiorców. „Pełna zwrotów akcja i niebanalna opowieść” zaprowadziła „zawodnika z odległego Kołobrzegu” najpierw do nagarnia najnowszego podcastu w ramach serii 99.9% czy koniec końców finalnego wystąpienia na Release Party z okazji premiery pierwszego VA warszawskiego klubu.

Abaddon Podcast 124 X Modifer

Jeden z najlepszych podcastów autorstwa Modifera zbiegł się z premierą wywiadu udzielonego nam blisko 2 tygodnie temu. Nasz niedawny rozmówca w swoim mixie – oprócz rzecz jasna Oscara Mulero – zawarł utwory wielu ciekawych i utalentowanych producentów jak Vladw, WHT MOTH i Eric Fletcher. Jak zwykle – klasa!

Przeczytaj również: Modifer – wywiad

Miejsca w techno, gdzie… #168: Marboc

Gdy platforma Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju w lipcowej ramówce zapowiedziała podcasty dwóch Marcinów i Tomka, zapewne nie zdawała sobie sprawy, jak wiele radości sprawiła mi tym – w teorii – nic nie znaczącym gestem. Niby zwykła zapowiedź, jednak podskórnie wiedziałem czego się spodziewać. Począwszy od numeru #168 i przypisanego do niego Marboca, kończąc na #170 i MDS zahaczając po drodze o Sienna, uzyskaliśmy różną, ale mimo to spójną mieszankę różnych stylów. Marboc, którego styl nieco odbiega od dynamicznych i industrialnych utworów dwójki kolegów po fachu, za sprawą utworów Tensala czy duetów Slam i SHDW & Obscure Shape, ubiegły miesiąc rozpoczął hipnotycznie, głęboko i mroczno.

Miejsca w techno, gdzie… #169: Sienn

Gdy w swoich setach grywasz Airoda, Hadone, D. Dana i Klangkuenstlera, nie pozostawiasz wątpliwości, co do jakości swoich nagrań. Bijąca dynamika z utworów World of Strobe, Hexenmeister, Storm Der Welt i Hatefull Peepshow, od samego początku wprawia słuchacza w wir muzycznych uniesień bez szans na choćby najmniejszą przerwę na odpoczynek. Nie ma, że lekko!

Przeczytaj również: Sienn – selekcja dla Muno.pl

Miejsca w techno, gdzie… #170:

Gdy już mowa o odpoczynku, to nie liczcie na takowy ze strony drugiego z Marcinów. MDS, z którego muzyczną selekcją mogliście zapoznać się 17 maja, i tym razem utwierdził nas w przekonaniu, co do swojej klasy. Utwory The Unjust, Ruffneck Prime, Hel.iv, Mickey Nox czy RVDE nie należą co prawda do najlżejszych, jednak ich jakość i brzmienie, z góry skazują ich miłośnika na doznania muzyczne najwyższych lotów.

Przeczytaj również: MDS – selekcja dla Muno

Doom Radio #2 – Pawel

Gdy już mowa o świeżej krwi to nie można zapominać o PAWLE. Miłośnik czarnych krążków długo kazał na siebie czekać z rozpoczęciem działalności na dobre. Początkowe występy zapewne nie zwiastowały późniejszego hype’u na jego osobę. Nie będę w odosobnieniu, jeśli stwierdzę fakt, iż kandydaturę Pawła śmiało można przypisać do odkrycia sezonu 2020 na scenie techno. Samo nagranie natomiast docenione za świetną selekcję i ponadprzeciętne umiejętności mixowania. W środku m.in. KaiserBring Me So High, Fadi MohemTake Your Time i The Anxious ‎– Limitations.

Polish Techno.logy | Podcast #98 | Monster

Rezydentka poznańskiego Projekt LAB i kolektywu Oramics, znana jest ze swojego szerokiego spektrum muzycznego. Niejednokrotnie dzieliła się ze słuchaczami nagraniami o dość obszernym wachlarzu gatunkowym, jednak to, czego nie można było (i wciąż nie można) Monster zarzucić, to jakość selekcji. Jeden z dwóch lipcowych podcastów dla Polish Techno.logy dostarczył nam wielu ciekawych utworów, do których można zaliczyć Hectora Oaksa i Is Imminent w remixie Somewhena, Minimal ViolenceRAVEBOMB czy SwartRevenant.

DIALOG / LIVEACT / NEVER Stop Raving

Duet Black.Art & Zvier, czyli DIALOG, od dawna stanowi o sile warszawskiej sceny. A to za sprawą swoich występów, które za raz za razem rozgrzewają każdy odwiedzany parkiet i klub. Pozycja obowiązkowa chociażby z racji na fakt, iż jest to jedyny zarejestrowany występ na żywo. „Live act w wykonaniu chłopaków to bezkompromisowa groove’owa przejażdżka, przeplatana wokalami oraz napędzona ukochaną, nieśmiertelną 303-ką„.

BTS Podcast 179 – ya.khub

Last but not least należy w tym miesiącu do ya.khuba z Behind The Stage. Kolejny artysta z Poznania, kolejny z podcastem, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Mnóstwo industrialu na czele z Brecc, Hydem Crystal Geometry, T Y i Aleksandrem Jagodzińskim. „Surowa, ostra i uderzająca godzina bezlitosnej muzyki”.

Zdjęcie główne: Fot. Olga – Fot. Jakub Kaczuk-KuziakPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →