Czerwcowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Playlista
Błażej Malinowski

Nastał  lipiec, a co za tym idzie trzecie już zestawienie najciekawszych techno podcastów polskich artystów, wartych szerszej uwagi. Dwa poprzednie podsumowania przyjęły się na tyle dobrze, że nie mieliśmy serca odpuścić kolejnego. Nawet z małym poślizgiem.

„Pomimo, iż kluby w formie, do jakiej nas przyzwyczaiły, są nadal niedostępne, muzyka jak była, tak jest i będzie„. Niniejsze zdanie 2 czerwca brzmiało dla wszystkich z nas jak wyrok. Większość miejsc była otwarta na wyłączną odpowiedzialność właścicieli, a tzw. „secret location”, stawiały je pod wątpliwość i słuszność ich organizowania. Mówi się, że czas leczy rany. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej do jesieni nie musimy się martwić o brak imprez. Zdecydowana większość klubów i miejsc plenerowych, jest od jakiegoś czasu otwarta.

Czerwiec 2020: Podcasty polskich artystów

Polscy artyści mogą odetchnąć z ulgą. W końcu kto, jak nie oni, starali się podtrzymywać polską scenę na duchu, wypuszczając raz za razem niezliczoną ilość podcastów, streamów, EP-ek i albumów. Po ponad 3-miesięcznej przerwie, pierwsze bookingi mają za sobą. A kolejne? Zapewne są już dawno wpisane w kalendarze eventowe. Każdy z nas liczy przecież po cichu, że potencjalny powrót wirusa mający ponownie spustoszyć świat, nie dojdzie finalnie do skutku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zasiądźcie głęboko w fotelach, zapnijcie pasy i posłuchajcie razem z nami 10. najlepszych naszym zdaniem techno-podcastów z rodzimej sceny, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie w czerwcu.

Błażej Malinowski – Takeover Discos Movimiento

Z dalekiego Meksyku przywędrował do nas najnowszy podcast tamtejszej platformy Discos Movimiento autorstwa Błażeja Malinowskiego. Przy nazwisku reprezentanta Semantica Records zostało już napisane niemalże wszystko. Nie chcąc powtarzać tych samych sloganów odsyłamy Was do godzinnego nagrania, w którym znajdziecie wszystko to, co definiuje muzykę Błażeja, gdy ten nie oddaje się swoim live actom. Cio D’Or, Fabrizio Lapiana, czy Edit Select & Teste w remixie Claudio PRC.

aetha – Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju #167

Polska platforma Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju wzbogaciła w maju nasze zestawienie o dwa bardzo ciekawe nagrania. Nie inaczej jest teraz, a to za sprawą aethy i P98. Pochodząca z Lublina artystka przygotowała z tej okazji „małą niespodziankę dla moich psytrance’owych sióstr i braci” oraz „dużo nowości i traczków od super artystów„. W środku m.in. NX1, Conrad Van Orton, Flaminia & End Train, VSK, Jokasti & Nek i wielu innych.

P98 – Miejsca w techno gdzie dostajesz po ryju #166

Jedyny live act w zestawieniu należy do P98, członka kolektywu TECHNO TECHYES z Krakowa. Przez większą część słuchania drugiego czerwcowego podcastu udostępnionego na platformie Miejsca techno gdzie… miewałem nieodparte wrażenie, że mam do czynienia z Vladimirem Dubyshkinem. Porównanie na wyrost? Oceńcie sami. Jak dla mnie jedno z najlepszych odkryć w ostatnim czasie!

Marina Aleksandra – HÖR March 10 / 7pm-8pm

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć udostępnionego dopiero po 3 miesiącach na Souncloudzie nagrania autorstwa Mariny Aleksandry z berlińskiego HOR. Jako, że nie często widujemy polskich artystów w jednym z najpopularniejszych muzycznych okienek, Ola i jej dynamiczny set z utworami Duellist, New Frames, Codex Empire, czy Lars Huismanna i Chrisa Koegler zasługuje na wyróżnienie bez dwóch zdań.

Virus – Wake & Rave| Podcast #22

Zdecydowanie najmocniejszy punkt niniejszego zestawienia. Virus na przestrzeni 10 lat obecności na scenie przyzwyczaił swoich słuchaczy do mocnego i bezkompromisowego stylu. Oscylujący w granicach łamanego industrialu podcast przypadnie do gustu wszystkim fanom Ansome, Swarm Intelligence, Motive Power czy Headless Horsemanna.

ISNT – The Wednesday Alternative Mix

Założycielka wytwórni Behind The Stage, oraz jedna głów kolektywu Oramics, była miesiąc temu gościem brytyjskiego magazynu Ransom Note. Mieszkająca we Francji artystka nie tylko udzieliła wywiadu, w którym odpowiedziała na wiele pytań z zakresu jej życia zawodowego i prywatnego, ale również nagrała bardzo przyjemny i melodyjny podcast z „połamanymi bitami i atmosferycznymi dźwiękami, który mam nadzieję, że Wam się spodoba„.

Sin – Tama Live Streaming

Sin – podobnie jak reszta ekipy poznańskiej Tamy – nie próżnował w czasie lockdownu. Miłośnik azjatyckiego jedzenia i czarnych placów pod koniec maja zorganizował wspólny live stream na poczet audycji Plug.in. Zapis z relacji wideo, w której udział wzięli również Thomas Palec, Feelaz i Frankie, widnieje na soundcloudowym profilu Grzegorza od 3 czerwca. W godzinnej podróży po hipnotycznych i kojących umysły utworach znajdziemy perełki od Luigi Tozziego, Forward Strategy Group czy Błażeja Malinowskiego.

Szmer – Bipølar. Series 029

Mówi się, że nic dwa razy w życiu się nie zdarza. Nic bardziej mylnego. W naszym kwietniowym zestawieniu Szmer wystąpił już wraz ze swoim podcastem nagranym dla The Hermit. Tym razem warszawski producent dostał szansę zaprezentowania swojej selekcji berlińskiemu Bipolar, dla którego jak sam przyznaje: „zebrałem swoje ulubione utwory z ostatnich kilku miesięcy„. O czyich utworach mowa? Między innymi duetu Rodhad & Ø [Phase], Mike Storm, Luiz Ruiz, czy z rodzimego podwórka Essence.

Eta Hox – TECHNO TECHYES PODCAST 003

Ponownie TECHNO TECHYES i ponownie pozycja obowiązkowa, obok której nie mogłem przejść obojętnie. Eta Hox krakowskiej scenie znana jest niemalże każdemu, chociażby dzięki audycjom B-sides w Radiu Kraków i OFF Radiu Kraków. „W środku znajdziecie masę technicznego grania, dużo nowości oraz dystopijnych brzmień” od Joachima Spietha, Nørbaka, Svaroga, Denise Rabe czy Piotra Figiela.

Aleksander Jagodziński – Polish Techno.logy #93

Na koniec nagranie tak wyjątkowe, że trudno o nim nie wspomnieć. Aleksander Jagodziński to pochodzący z Warszawy młody producent lubujący się w odmianach muzyki elektronicznej z gatunku tych najcięższych, eksperymentalnych, mocno połamanych. Nie inaczej było i tym razem. Ciężki, aczkolwiek interesujący materiał. Verset Zero, Operant, Halba to tylko jedni z wielu producentów, którymi swój ponadprzeciętny podcast wzbogacił członek kolektywu Behind The Stage.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →