Wojownik w NOBO Bar!

News

Kalifornijski przystojniak Andy Caldwell, instrumentalista, dj i producent mający na swoim koncie m. in. skomponowanie muzyki do serialowych hitów - 6 Stóp Pod Ziemią i Boston Public, 14 września zagości w NOBO.

Muzyczna podróż Andy’ego rozpoczęła się się w San Francisco Bay Area ponad dekadę temu. Pasjonował się i zawodowo zajmował muzyką na długo przed erą „elektroniki”, jednak jego muzyczna ekspresja osiągnęła nowy poziom podczas udergroundowej eksplozjii rave’u w San Francisco na początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy właśnie ten zdolny instrumentalista – koncertowy pianista i trębacz – zamienił trąbkę i pedały fortepianu na dwa adaptery i torbę winyli.

Pierwszy kawałek Caldwella, Supefunkydiculous, wydany w 1994, szybko stał się hitem sceny klubowej. Sukces doprowadził do narodzin projektu Soulsctice, w którym, wraz z z przyjacielem z dzieciństwa – Gabrielem Rene, nadał nową jakość gatunkowi electronic soul. Caldwell i Rene napisali i wyprodukowali materiał na fenomenalny debiutancki album grupy Soulstice – „Illusion” oraz jego zremiksowaną wersję – „Mixed Illusions”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym czasie Caldwell stworzył także cykl własnych, niezwykle udanych produkcji dla OM records, w tym wiele singli, sounds of OM v.2 mix a także, we współpracy z dj Markiem Farina, niezwykle popularną serię Mushroom Jazz. Ostatnia produkcja Caldwella dla OM records, I cant wait, pojawiła się na licznych kompilacjach i stała się ulubionym numerem djów na całym świecie.

Debiutancki autorski album Caldwella, Universal Truth (OM records), nagrany przy udziale wokalistek takich jak Gina Rene (Soulstice), Amma (Naked Music), Lisa Shaw (Naked Nusic), Omega (AfroMystik/ Blackalicious) i Latrice Barnet (Ultra), z użyciem żywych instrumentów (na początku nagranych osobiście przez Andy’ego), wzbudził sensację nie tylko wśród miłośników muzyki tanecznej, ale także w gronie słuchaczy indie/rocka.

Poza współpracą z djami/producentami (Caldwell był m. in współautorem i współproducentem singlowego hitu: Everything,(nr.1 na klubowej liście Bilboardu), zrealizował też kilka remiksów dla labelu Yoshitoshi, mi. in. nominowany do grammy Safe from Harm Narcotic Trust. Nie poprzestał jednak na tym – jego nazwisko i styl są rozpoznawalne także w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Skomponował muzykę do filmów takich, jak Forces of Nature i Skulls, a także do popularnych seriali telewizyjnych – Sześć Stóp Pod Ziemią, Boston Public i Chrominium Blue.

Mimo nieustannie poszerzającej się dyskografii, kalifornijski artysta dopiero zaczął zaspokajać swój twórczy apetyt. Częste trasy, wydawanie remiksów, autorskich produkcji i wreszcie – własnego albumu – pozwalają mu dzielić swoją miłość do muzyki z fanami na całym świecie. Caldwell występował jako DJ lub muzyk w każdym większym mieście na każdym kontynencie – 14 września na tej mapie znajdzie się także Warszawa.

14 września 2007 Piątek
start: 21.00, ticket: FREE [selekcja]

NOBO bar Warszawa

zagrają:
Andy Caldwell [OM /San Francisco, Bargroove/ London]
Bert [Boogiemafia]
Dio [NOBO]
Lukas [NOBO]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →