Włosko-portugalskie interpretacje argentyńskiego mistrza. Nørbak i Alarico remiksują Pfirtera z ostatniego albumu

fot. materiały prasowe
News
Włosko-portugalskie interpretacje argentyńskiego mistrza. Nørbak i Alarico remiksują Pfirtera z ostatniego albumu

Piętnaście lat poszukiwań muzycznej intymności nie mogło pójść na marne. Po pierwszym albumie z 2019 roku zatytułowanym The Empty Space Pfirter 24 miesiące później wrócił z wybitnym Altered States. Swoje trzy grosze do drugiego albumu Argentyńczyka dorzuciła portugalsko-włoska para Nørbak & Alarico. Jak brzmią remiksy utworów Altered States i Convergence? Posłuchajmy.

Pfirter. Ekstrawagancki magik

Argentyński futbol miał i ma Diego Armando Maradonę i Lionela Messiego, koszykówka – Manu Ginobiliego, muzyka elektroniczna od połowy XXI wieku pochwalić się może wirtuozem na miarę najwybitniejszych sportowców spod herbu „Albicelestes”. Mowa o urodzonym w Buenos Aires Juanie Pablo Pfirterze, uznanym nie tylko w swoim kraju twórcy jednego z najbardziej unikalnych brzmień we współczesnej elektronice.

Słynący z ekstrawaganckiej, często surrealistycznej ekspresji artysta stosunkowo niedawno wniósł się na wyżyny swoich możliwości. Publikując trzy lata temu długo wyczekiwany album The Empty Space, Pfirter wykazał się wielopoziomowym bogactwem szczegółów swojego warsztatu. Po zaledwie dwóch latach Argentyńczyk, używając skoncentrowanego zestawu automatów perkusyjnych i syntezatorów, poszedł w minimalizm, chcąc osiągnąć jednolitą spójność. O podtrzymanie jej w duchu samego mistrza postarała się dwójka Nørbak i Alarico. Czy Portugalczyk i Włoch wywiązali się z powierzonego im zadania?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pfirter – Altered States

Pfirter. Włosko-portugalskie dopełnienie

Pytanie na pozór łatwe w udzieleniu odpowiedzi może niektórym wydawać się trudne. Nie jednak tym, którzy twórczość Nørbaka i Alarico mają w małym palcu. Dwaj młodzi artyści o świeżym, charakterystycznym brzmieniu nie raz udowadniali, że potrafią sprostać największym wyzwaniom. Argentyński szef wytwórni MindTrip od dłuższego czasu podziwia i wspiera dwójkę producentów, więc zaproszenie ich do stworzenia własnych interpretacji na najnowszym albumie i nadania oryginalnym utworom ciekawego twistu stało się kolejnym naturalnym krokiem.

Pfirter – Convergence (Nørbak Remix)

Ze wszystkich dziesięciu dostępnych na albumie utworów Nørbak, dla którego jest to druga przygoda z MindTrip (po wydanej w 2020 roku EP-ce Praying To Silence), zdecydował się na autorską interpretację prostego, ale zarazem rytmicznego wydania Convergence. Z kolei Alarico wziął na warsztat tytułowy Altered States, tworząc tajemniczą, hipnotyczną, mroczną i zarazem energiczną wersję oryginału.

Pfirter – Altered States (Alarico Remix)

Wsłuchując się w oba utwory nie mamy wątpliwości, czemu to akurat Argentyńczyk i Portugalczyk doznali zaszczytu reinterpretacji „el mago”. Powiedzenie, że uczeń przerósł mistrza, sprawdza się w tym przypadku książkowo.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →