Made in Portugal. Nørbak zadziwia po raz kolejny i wcale nas to nie dziwi

Fot. Diogo Almeida
News
Nørbak

Swoją muzykę wydawał m.in. w Affin u Joachima Spietha, MindTrip należącym do Pfirtera, renomowanej holenderskiej wytwórni Dynamic Reflection czy u Adriany Lopez w Grey Report. Portugalczyk Nørbak od samego początku swojej przygody z elektroniką sieje spustoszenie kolejno wydawanymi publikacjami. Najnowsza, którą ujrzymy 2 kwietnia, właśnie została zapowiedziana za sprawą polskiej platformy Lost In Ether.

Ledwo co ukazał się jego premierowy album Flesh To Ashes u Oscara Mulero, a pierwszy kwartał 2021 roku zamyka drugą epką wydaną w ziemi obiecanej wielu producentów, Soma Records. Pochodzący z Portugalii Nørbak zadziwia raz za razem, a słów uznania skierowanych w kierunku jego twórczości, powoli zaczyna brakować. Szybko wyrobiona marka na światowej scenie, za sprawą wspomnianych z początku wydawnictw, odbija się szerokim echem m.in. dzięki zbudowanym solidnym fundamentom pod bogatą wiedzę z zakresu tworzenia muzyki. Obecność na epce Myelination Mulero i rodaka, Lewisa Fautziego, którzy dwoma fantastycznymi remiksami idealnie uzupełniają oryginały, tylko to potwierdza.

Nørbak

Fot. Zé Vieira

Nørbak i dwa genialne remiksy

Nørbak rozpoczyna epkę perkusyjnymi elementami, od samego początku napędzającymi utwór. Przepełnione lekkimi i eterycznymi FX, ciemne i dronowe dźwięki wprowadzają utwór na złowieszczą drogę. Bardziej minimalistyczną interpretacją Myelination jest remiks w wykonaniu Fautziego, któremu udaje mu się kontynuować mroczne i bezpośrednie tempo oryginału.

Powstała dokładnie rok temu i teraz nadszedł czas, aby ją ogłosić. Oto przedstawiam moją kolejną EP-kę wydaną przez potężną Soma Records. W środku znajdziecie remiksy autorstwa jedynego w swoim rodzaju Oscara Mulero i mojego rodaka Lewisa Fautzi. Ukaże się 2 kwietnia w formacie cyfrowym i 9 kwietnia na 12-calowym winylu w zwykłych sklepach płytowych, przedsprzedaż już ruszyła.

– obwieścił Nørbak na swoim Facebooku

Nørbak – Myelination (Lewis Fautzi Remix) [SOMA]

Na drugiej stronie znajdujemy utwór Mirante. „Grzechoczący w rytm jednostajnej i precyzyjnej perkusji, połączonej z ciężkimi, walcowatymi kopniakami i subami” uzupełnia doskonale wyciszony rytm. Za interpretację tego utworu odpowiedziały jest nie kto inny, tylko sam Mulero. Hiszpan oprowadza słuchacza po rytmach napędzanych 909 bitami i ogromnymi atmosferycznymi efektami dźwiękowymi. Głowa wytwórni PoleGroup, jak zawsze w punkt trafia ze swoim charakterystycznym sound designem i muzyczną estetyką.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Yanamaste: Wszystkie czynniki wpływają na moją muzykę – wywiad

22 marca 2021
Made in Portugal. Nørbak zadziwia po raz kolejny i wcale nas to nie dziwi

Dorota Smyk (Lost In Ether): „Stronienie od grania dawało mi zdrowy dystans” [wywiad]

21 września 2020
Made in Portugal. Nørbak zadziwia po raz kolejny i wcale nas to nie dziwi

Michał Jabłoński: „Scena muzyki elektronicznej nie kończy się na Polsce” [wywiad]

13 października 2020
Made in Portugal. Nørbak zadziwia po raz kolejny i wcale nas to nie dziwi

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.