Pierwsze wieści o Unsound 2012

Wydarzenie

10. edycja krakowskiego festiwalu Unsound odbędzie się w dniach 14-21 października pod tajemniczym hasłem 'The End'. Właśnie poznaliśmy nazwiska pierwszych artystów.

W tym roku krakowski festiwal Unsound obchodzić będzie swoje 10. urodziny. Impreza odbędzie się pod tajemniczym hasłem 'The End’, którego znaczenia organizator jeszcze nie ujawnił. Czy to oznacza, iż będzie to ostatnia edycja Unsound w Polsce? Raczej mało prawdopodobne.
aTelecine
W dniach 14-21 października do Krakowa zawita grono artystów, którzy mieli już okazję zaprezentować się miejscowej publiczności, jednak tym razem pojawią się z nowymi projektami na większą skalę. Debiutantów oczywiście również nie zabraknie.
Wśród ogłoszonych do tej pory wykonawców znaleźli się przemierzająca intustrialne rejony muzyczne grupa aTelecine, eksperymentalni Tim Hecker i Oneohtrix Point Never, Lustmord i Biosphere w powstałym specjalnie na potrzeby Unsound projekcie Trinity, Julia Holter oraz kontrowersyjni V/VM, których utwory bazują na przebojach Chrisa de Burgha, Johna Lennona i Robbiego Williamsa.
Julia Holter
Kolejni artyści Unsound 2012 zostaną ogłoszeni w przeciągu kolejnych tygodni, o czym z pewnością dowiecie się z Muno.pl.
POTWIERDZENI ARTYŚCI NA UNSOUND 2012:
aTelecine, Tim Hecker & Oneohtrix Point Never, Lustmord & Bioshphere pres. Trinity, Julia Holter, V/Vm


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →