Unsound Festival 2008 nadchodzi

News

To już szósta edycja Unsound Festival – z najbardziej, jak dotąd, ambitnym i wszechstronnym programem. Ruszyła strona festiwalu!

W ciągu siedmiu dni października(18-25.10) w Krakowie pojawią się artyści z różnych krajów i gatunków muzycznych, wśród nich wielu korzystających z najnowszych technologii i elektroniki w swoich produkcjach min.:

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Amos Poe
Andrew Pekler
Autistic Daughters
Banabila / Zenial
Ben Frost
Benga
Boxcutter
Bruno Pronsato
bshosa (detroitZDRoJ)
Colleen
dOP
Fuck Buttons
Galoppierende Zuversicht
Groupshow
Hanno Leichtmann
Hauschka
Jacek Sienkiewicz Presents Recognition
Jan Jelinek
Jorge Haro
Jørgen Knudsen
Kaspar Koenig & Simon Berz
Lillevan
Mark Templeton
Max Richter
Małe Instrumenty
Melchior Productions
Michael Nyman
Nemeth / Hess / Siewert
Nôze
nsi.
Pan American
Pinch
Skream
The Necks
The Sight Below
Tibor Holoda
Xiu Xiu

 

Jednak nie jest to jedyny powód zaproszenia ich do wzięcia udziału w festiwalu – organizatorzy stawiają sobie za cel prezentowanie twórczości innowacyjnej, zaskakującej i intrygującej. Stąd w programie tegorocznego festiwalu pojawiają się artyści, którzy tworzą na granicy gatunków: klasyki, ambientu, muzyki klubowej i eksperymentalnej. Łącząc artystów z totalnie różnych środowisk twórczych i gatunków, jak Michael Nyman, Max Richter, SKream, Benga, Ben Frost, Xiu Xiu, Pan American, Bruno Pronsato, The Necks, czy Colleen, kładziemy nacisk na to, co nowe i nieprzypadkowe.

 

Niektóre z prac prezentowanych podczas Unsound zostały specjalnie zlecone artystom dla wzbogacenia tegorocznego programu Unsound, w tym wszystkie z Serii Filmu Niemego Warhola, która w 2009 roku zaprezentowana zostanie w Nowym Jorku.

 

Rozwój Unsound, to nie tylko różnorodny program, ale również nowe miejsca – wyjątkowe obiekty Krakowa, jak dziewiętnastowieczna Stara Elektrownia Podgórska, kilkusetletni gotycki kościół Św. Katarzyny, Muzeum Galicja oraz nowowczesne Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

 

Zapraszamy do Krakowa, na czas trwania Unsound zamienionego w Międzynarodowe Miasto Zaawansowanego Dźwięku.

 

więcej:

www.unsound.pl

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →