Winyl czy CD? Ta wojna trwa już ponad 30 lat!

Lifestyle

Jak się okazuje, początek analogowo-cyfrowej wojny sięga o wiele dalej, niż didżejskie spory o wyższość winyla nad płytą CD i na odwrót...

Dawno dawno temu, w odległym ustroju politycznym, TVP emitowało program popularnonaukowy „Sonda„, w którym dwie tęgie głowy, w osobach Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka debatowały nad jakimś interesującym zjawiskiem z dziedziny nauki lub techniki. 

31 października 1985 roku został wyemitowany odcinek „Przemiany„, poświęcony zagadnieniom związanym z działaniem odtwarzaczy płyt, igieł czy głośników. Prowadzący poruszają w nim wątek, który do dziś spędza sen z powiek audiofilom, miłośnikom postępu technicznego i zwykłym internetowym trollom. Co jest lepsze, płyta winylowa czy cd? Sprawdźcie sami, w 19 minucie i 55 sekundzie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak widać, nieważny jest nośnik, ale przez co go słuchamy. A Wy co sądzicie na ten temat? Dajcie nam znać w komentarzach!


TVP przestało emitować kultowy program w 1989 roku z powodu tragicznej śmierci obu prowadzących. Sonda jednak ma wrócić tej wiosny do ramówki TVP 2. Program będzie emitowany w czwartki o godzinie 20:40.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →