Nowy album Trentemollera na dniach w Polsce

Zapowiedzi

Album "Fixion" pojawi się w polskich sklepach muzycznych bez opóźnień, równo ze światową premierą, dzięki poznańskiej wytwóni NoPaper Records.

Bardzo podoba mi się idea, że możesz stworzyć przy pomocy dźwięków wyimaginowany świat. Dla mnie muzyka to fikcja. To nie tylko coś, co istnieje oddzielnie od rzeczywistości. Fikcja to nierealna rzeczywistość. Fikcja i muzyka mogą służyć do tego, by krytycznie konfronotować się z rzeczywistością, ale też po to, by się przed nią schronić, od niej uciec. Na tym polega piękno tej sytuacji – mówi Trentemoller o tytule swojego najnowszego albumu, który lada dzień ujrzy światło dzienne.
Mroczny romantyzm to dominująca tonacja całego krążka „Fixion„. Trentemoller tłumaczy, że celowo odszedł od różnorodności poprzedniego albumu „Lost”. Zależało mu na bardziej jednorodnym klimacie i oszczędnej ekspresji. Tym razem chciałem, żeby to muzyczne universum było bardziej przestronne – chciałem wrócić do esencji, do minimalnej formy. Co nie znaczy, że nieistotne były detale – tak naprawde dopiero teraz nabierają one wagi.
Album „Fixion” ukaże się w Polsce 16 września nakładem NoPaper Records.
Trentemoller – Fixion [In My Room / NoPaper]
Data wydania: 16.09.2016
Tracklista:
01. One Eye Open
02. Never Fade
03. Sinus
04. River in Me
05. Phoenicia
06. Redefine
07. My Conviction
08. November
09. Spinning Circuits
10. Complicated
11. Where the Shadows Fall
Źródło: materiały prasowe


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →