Trentemøller prezentuje klip do nowego utworu – „Try A Little”

News
Trentemøller

Singiel Try A Little jest zapowiedzią nowego albumu Trentemøllera -Obverse, który będzie miał premierę 27 września.

Trentemøller zaprezentował nowe video do piosenki Try A Little z udziałem Jenny Lee z Warpaint. Autorem teledysku jest nominowany do Emmy reżyser Thomas McMahan.

Trentemøller – Try A Little

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trentemøller – zapowiada nową płytę – Obverse, premiera 27 września

Jeden z najciekawszych europejskich producentów po kilku latach spędzonych na Brooklynie wrócił do rodzimej Danii – nowy album powstawał w zacisznym studio pod Kopenhagą, niedaleko plaży, gdzie muzyk chciał wypocząć po trudach trasy koncertowej. Jego celem było też zapomnieć o ograniczeniach jakie nakłada na niego formuła scenicznego występu.

„Obverse” to album, przy którym chciałem w pełni wykorzystać możliwości studia

To tłumaczy też dlaczego Duńczyk nieco odchodzi od nowofalowej surowości ostatnich płyt, w stronę bardziej elektronicznego, onirycznego, filmowego brzmienia.

Początkowo miał to być materiał w całości instrumentalny, jednak ostatecznie połowa indeksów to piosenki zaśpiewane przez znakomite kobiece głosy: Rachel Goswell ze Slowdive, jednej z ulubionych grup Duńczyka, a także: Liny Tullgren, Lisbet Fritze i Jenny Lee z Warpaint.

Zgodnie z zapowiedzią, album to jednak przede wszystkim producencki popis Trentemøllera – dbałość o każdy brzmieniowy szczegół, klimat i rozmach przywodzą na myśl kultowy już debiut artysty The Last Resort.

Oczywiście obok elektronicznych inspiracji słychać tu tez wyraźne echa dream-popu, shoegaze, nowej fali i muzyki filmowej. Całość spaja zaś nordycka wrażliwość i zmysł balansu między tym, co jasne a mroczną tajemnicą, niepokojem i błogością, chłodną nastrojowością i ciepłymi tonacjami.

Zawsze w mojej muzyce i brzmieniu sięgałem po kontrasty i tym razem jest podobnie. Sprzeczności są inspirujące.

Idee Duńczyka zaadaptował też w swej pracy amerykański artysta Jesse Draxler – twórca oprawy graficznej płyty, wspaniale wykorzystując biel i czerń oraz godząc dynamiczne linie z czystością i prostotą wzoru.

Trentemøller - Obverse

Łącząc ze sobą miłość do dream popu, mroźne syntezatorowe brzmienia, filmową klimatyczność i surowość północnych krajobrazów, Anders stworzył swój oryginalny, intymny język, a Obverse jest dojrzałym dziełem oryginalnego, osobnego, wciąż niezwykle kreatywnego twórcy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →