Jamie Lidell gwiazdą Tauron Nowa Muzyka

2 675
Wydarzenie
Jamie Lidell gwiazdą Tauron Nowa Muzyka

Kolejnymi gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia, są Jamie Lidell, Tosca oraz Öszibarack.

Brytyjski wokalista i kompozytor Jamie Lidell (na zdjęciu głównym) powraca z zupełnie premierowym materiałem, wydanym w tym roku na albumie zatytułowanym po prostu „Lidell”. Minimalistyczne brzmienia prosto z Berlina, przeplatane z funkiem, soulem i wokalnymi popisami, miksowanie na żywo kolejnych partii głosu i instrumentów – wszystko to sprawia, że występy Lidella stanowią niezapomniane widowisko, w którym charyzmatyczna osobowość wokalisty odgrywa równie wielką rolę, co muzyka.

Tosca

Łącząc klubowe rytmy, popową wrażliwość i nieustającą pasję do eksperymentowania z różnymi rodzajami muzyki, Richard Dorfmeister i Rupert Huber, działający wspólnie od 1994 roku jako Tosca, zapracowali sobie w ciągu tych prawie dwudziestu lat na miano klasyków muzyki elektronicznej i nowych brzmień. Legendarny duet wystąpi w Polsce po raz pierwszy i zaprezentuje audio-wizualny show, przygotowany specjalnie na potrzeby prezentacji materiału z najnowszej płyty „Odeon”.

W Katowicach pojawi się również polski zespół Öszibarack z premierowym materiałem z tegorocznej płyty „12”, która ukazała się w kwietniu i już bywa opisywana jako jeden z żelaznych kandydatów do tegorocznej polskiej płyty roku.

22-25.08.2013 | TAURON NOWA MUZYKA 2013

Miejsce: Nowa siedziba Muzeum Śląskiego – Katowice

TAURON NOWA MUZYKA 2013 – LINE UP:

MATIAS AGUAYO & MOSTRO LIVE SHOW, JAMIE LIDELL, TOSCA, SQUAREPUSHER, MODERAT, LFO, SKREAM, JON HOPKINS, DJ KOZE, JETS, DAWN DAY NIGHT, DARLING FARAH, HOLLY HERNDON, MMOTHS, ZA!, VENETIAN SNARES, COMA, SID LE ROCK, ZEBRA KATZ, MIK MUSIK, TWO FINGERS (AMON TOBIN), DEPTFORD GOTH, UL/KR, OSZIBARACK