Pierwsi artyści na Tauron Nowa Muzyka 2012

3 800
Wydarzenie
Pierwsi artyści na Tauron Nowa Muzyka 2012

Poznaliśmy nazwiska pierwszych gwiazd tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, które wystąpią 23-26 sierpnia w Katowicach.

Idea festiwalu narodziła się w 2006 roku, a jej głównym założeniem jest pokazywanie polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. Rok rocznie organizatorzy imprezy zapraszają artystów, którzy w doskonały sposób łączą niecodzienne, czasem awangardowe pomysły, z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. Nie inaczej będzie tym razem!

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na terenach byłej KWK Katowice. Właśnie poznaliśmy nazwiska pierwszych gwiazd Tauron Nowa Muzyka 2012! Wśród z nich jest Kwes – brytyjski multiinstrumentalista, znany między innymi ze współpracy z Leftfield oraz Ebony Bones, okrzyknięty przez Matthew Herberta jednym z najciekawszych innowatorów we współczesnej muzyce elektronicznej.

W Katowicach usłyszymy również duet Sepalcure, złożony z Praveena Sharmy oraz Travisa Smitha, znanego lepiej jako Machine Drum. Nie imprezie nie zabraknie także L-Vis 1990, którego głównym motorem napędowym jest nostalgia za tanecznym graniem z lat 90-tych i tłumem szalejącym w rytm klasycznych kawałków Daft Punka czy Basement Jaxx.

Fanów dubstepu niewątpliwie ucieszy obecność jednego z najważniejszych reprezentantów gatunku, współzałożyciela wytwórni Hotflush – Scuba! W line up’ie nie zabraknie pochodzącego z Glasgow w Wielkiej Brytanii dj’a i producenta Rustie. Całkiem duży rozgłos przyniósł mu wydany w zeszłym roku album „Glass Swords” dla legendarnej wytwórni Warp Records. Listę pierwszych ogłoszonych gwiazd zamykają Chris Clark oraz nowojorska grupa Gang Gang Dance.

Cena biletów:

– Karnety czterodniowe: 150 zł – ilość ograniczona
– Karnety dwudniowe: 130 zł

Źródło: materiały organizatora