Sprzedaż winyli największa od 30 lat

News
sprzedaż winyli

Fani muzyki, którzy przez pandemię nie mogą chodzić na koncerty, zamiast tego wydają pieniądze na albumy. Do łask, oprócz winyli, wracają także kasety magnetofonowe.

W czasach nieograniczonego dostępu do muzyki dzięki serwisom streamingowym, wydawać by się mogło, że kupowanie płyt będzie zajawką już tylko dla nielicznych entuzjastów. Jak się jednak okazuje, sprzedaż fizycznych nośników ma się całkiem dobrze.

We wrześniu pisaliśmy o raporcie portalu Discogs, z którego wynikało, że w 2020 roku globalna sprzedaż fizycznych nośników muzyki wzrosła o 29.69%. Duża w tym  zasługa zyskujących coraz większą popularność płyt winylowych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

sprzedaż winyli

Analogowe nośniki przeżywają swój renesans

Jak donosi The Guardian, sprzedaż płyt winylowych w Wielkiej Brytanii wzrosła w tym roku o prawie 10% i jest blisko przekroczenia poziomu 100 milionów funtów do końca 2020 roku. Oznacza to najlepszą sprzedaż od 1990 roku, kiedy na szczycie list przebojów królowali Sinead O’Connor i New Kids on the Block. 

Sprzedaż płyt winylowych w Wielkiej Brytanii osiągnie najwyższy poziom od trzech dekad, ponieważ fani, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych na żywo podczas pandemii, przekazują swoje wolne pieniądze na powiększanie swoich kolekcji płyt.

10 najlepiej sprzedających się winyli w 2020 roku na ten moment

  1. (What’s the Story) Morning Glory? – Oasis
  2. Rumours – Fleetwood Mac
  3. Back to Black – Amy Winehouse
  4. Nevermind – Nirvana
  5. Ultra Mono – Idles
  6. Fine Line – Harry Styles
  7. MTV Unplugged – Liam Gallagher
  8. Disco – Kylie Minogue
  9. Chromatica – Lady Gaga
  10. Greatest Hits – Queen

Pandemia napędziła również wzrost sprzedaży kaset magnetofonowych, która w tym roku wzrosła o 85%, co oznacza, że ​​łączna sprzedaż osiągnęła 1 milion funtów po raz pierwszy, od ponownego zainteresowania tym formatem. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej artystów decyduje się na wydawanie swojej muzyki na tym nośniku.

sprzedaż winyli i kaset magnetofonowych wzrosła

Płyty CD zaliczają spadek popularności

Gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o sprzedaż płyt CD. według organizacji Entertainment Retailers Association (ERA) ich sprzedaż spadła o 30% w ciągu roku. Jeśli ten trend się utrzyma do końca roku, sprzedaż płyt CD zaliczy najgorszy rok od 1987 roku.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →