Plastikman – ‚EX’ – recenzja + video + darmowy utwór

2 666
Recenzje

Nasz recenzent długo zwlekał z odsłuchem najnowszego dzieła Plastikmana z obawy, że "EX" nie spełni jego oczekiwań, które mocno urosły na przestrzeni 11 lat od wydania "Closer". Czy słusznie?

11 lat to niezwykle długi okres w przypadku niezależnej elektroniki, gdzie trendy i kierunki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Właśnie tyle czasu minęło od wydania przez Plastikmana albumu „Closer”. Teraz mamy okazję przysłuchać się jak brzmi Plastikman A.D 2014 w postaci albumu „EX”.
Przyznam że, długo zwlekałem z odsłuchem tej płyty. Wiedziałem, że niezbędna jest odpowiednia atmosfera i nagłośnienie. Niespełna godzina czasu, podczas której na chłodno podejdę do rozebrania nowego Richiego na czynniki pierwsze. Podświadomie jednak, wiedziałem że najzwyczajniej w świecie boję się że ta muzyka… nie spełni moich oczekiwań. CZYTAJ CAŁOŚĆ >>>
PS. Hawtin udostępnił w Sieci 9-minutową videorelację z Plastikman show w Barcelonie. Musimy przyznać, że jego muzyka połączona z wizualizacjami robi piorunujące wrażenie. Dodatkowo możemy pobrać za darmo specjalną wersję live numeru „Exhale„: MP3 / AIFF.