Plaid powraca z nowym albumem

Zapowiedzi

Londyński duet Plaid po długiej przerwie zapowiada nowy album - 'Scinitlli' - oraz wyrusza w promującą go trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej.

W skład duetu Plaid wchodzą Andy Turner oraz Ed Handley. Od debiutu, czyli 1991 roku, w którym to ukazał się album 'Mbuki Mvuki’, uznawani są za jednych z prekursorów brzmień IDM. Gatunkowi temu pozostali wierni także w kolejnych latach działalności. Duży sukces przyniosła im współpraca z legendarną wytwórnią Warp Records, dla której nagrali kilka albumów – ostatni w 2003 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Plaid ma na koncie również realizację ścieżek dźwiękowych do filmów ’Heaven’s Door’ oraz ’Tekkon Kinkreet’. Długa jest też lista artystów, z którymi współpracowali – od remiksów popełnionych dla Björk, Goldfrapp czy Red Snapper, po audiowizualny projekt z Bob Jarocem.

Album ’Scinitlli’ również zostanie wydany nakładem Warp. Jak na razie artyści nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat muzyki na nim zawartej – udostępnili za to klip do jednego z utworów, który znajdziecie poniżej.

Trasa koncertowa promująca album rozpocznie się w październiku i obejmie Europę (niestety, bez Polski) oraz Amerykę Północną.

Plaid – Scinitlli

Data wydania: 26.09.2011

Tracklista:

01. Missing

02. Eye Robot

03. Thank

04. Unbank

05. Tender Hooks

06. Craft Nine

07. Sömnl

08. Founded

09. Talk to Us

10. 35 Summers

11. African Woods

12. Upgrade

13. At Last

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →