People of Audioriver: Marcin Najdenow

fot. muno.pl
Wywiad
marcin najdenow

W najnowszym cyklu poświęconym Audioriver Festival, oddamy głos ludziom, którzy mają szczególny związek z tą imprezą. To prawdziwi People of Audioriver. Są nimi osoby z ekipy organizatorskiej, przyjaciele festiwalu, wielokrotnie grający na nim artyści i artystki, a przede wszystkim uczestnicy i uczestniczki, które co roku powracają do Płocka. Dlaczego to robią? Co jest główną motywacją, by znów tu być? Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver Festival? Zapraszamy do lektury.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023. Święto muzyki elektronicznej

Audioriver Festival zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu spodziewamy się masy muzycznych niespodzianek na płockiej plaży. Choć osoby odpowiedzialne za festiwal co roku starają się rozpieszczać polskich fanów elektroniki różnej maści, na imprezie nie brakuje również innych ciekawych wydarzeń. Wszystko to sprawia, że Płock na 3 dni staje się tętniącym życiem miastem festiwalowym. Najbardziej reprezentacyjną częścią obok oczywiście nadwiślańskiej plaży, jest Rynek Główny, gdzie w ciągu dnia rozbrzmiewa muzyka i odbywają się targi, chętnie odwiedzane przez tłumy młodych ludzi. Muzyka, warsztaty, panele – widzimy się już za niecałe dwa miesiące!

Marcin Najdenow – wywiad

Adam Dąbrowski: Jak zaczęła się Twoja przygoda z Audioriver?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Marcin Najdenow: Zaczęła się dokładnie 23 czerwca 2013 roku, w moje 30. urodziny. Już parę lat zajmowałem się wizualizacjami i pojawiłem się od czasu do czasu tu i tam, i tak poznałem K-Size’a. Zaproponował mi zająć się wizualami na scenie Hybrid Stage. Wyzwanie nie małe, zwłaszcza że wcześniej nigdy nie robiłem tak dużych scen.

Od następnego dnia, wieczór w wieczór, po pracy siedziałem nad materiałem. Strasznie się bałem, żeby nie zabrakło mi materiału do wyświetlania. Świecenie dwóch dni po 8 godzin wymaga masę materiału, żeby nie było monotonnie. Pamiętam jak stanąłem na realizatorce i spojrzałem na tą wielka scenę, byłem przerażony. No i poszło. Publika i artyści mówili, że im się podobało. Za rok zadzwonili znowu, czyli dałem radę.

Ulubiona edycja Audioriver?

Nie mam konkretnej edycji, którą mogę powiedzieć, że jest moja ulubioną. Każda jest inna pod kątem artystów, nowości, klasyków i też mojej pracy.

Pod kątem muzycznym wyróżniłbym rok 2016, gdy byli Calyx & Teebee, 2015 z Tigą oraz 2019 z Dimension, Andy C, Friction. 2022 też należy wymienić jako ta wyczekiwana po pandemii, spotkania ponownego z ekipa festiwalową, publiką, znajomymi, słuchania muzyki w plenerze. Brakowało tego

Jeżeli chodzi o edycję związaną tylko z moją działką wizualną to edycja 2016, na której zrobiliśmy ekran w kształcie litery X. Bardzo odważny jak na tamte lata projekt.

Artysta/ka, którego/ą najlepiej lub najgorzej wspominasz i dlaczego?

Najgorzej chyba Dirtyphonics z DJ setem. Kompletne rozczarowanie, oczekiwałem coś ambitniejszego znając ich z poprzedniego występu. Też pamiętam, że Simian Mobile Disco nakrzyczeli na mnie, że za kolorowo im świecę na ekranach!

Najlepiej… hmm… jest ich dużo, ale tutaj wyróżniłbym Dana z Brookes Brothers. Bardzo fajny i dynamiczny set, podczas którego płynąłem razem z nim swoimi wizualami. Też miło wspominam Brodinskiego i Gesaffelsteina.

najdenow_2

Możesz zmienić jedną rzecz w Audioriver, co to jest?

Wymieszałbym gatunki na scenach. Albo zrobił taka scenę „Mystery Stage”, na której nie ogłaszałbym line-upu i zrobił parę niespodzianek bookingowych.

A czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?

Lokalizacji, podejścia do bookingów, ekipy produkcyjnej, swobody artystycznej, którą nam daje.

Najdziwniejsza/najbardziej odjechana/kuriozalna historia z Audioriver?

Ewakuacja namiotu Hybrid, podczas burzy. Miałem akurat wolną godzinę, poszedłem po kawę i coś zjeść, biegnę z powrotem na scenę w deszczu, a tu… scena pusta. Akurat ochrona ewakuowała wszystkich. Odwiedziny Kinka (po graniu na Circusie) u mnie na realizatorce na Hybrid Stage. Na Sun/Dayu pamiętam, że złapaliśmy dobry taneczny krok razem z dBridge w trakcie setu Breakage.

Audioriver 2023 – bilety

Przypomnijmy – Audioriver Festival 2023 odbędzie się w dniach 28-30 lipca. Bilety na to wydarzenie kupicie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl. Nie zwlekajcie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →