Październikowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Artykuł
Michał Wolski - Fot. Helena Majewska

Kolejny miesiąc imprezowej posuchy w kalendarzu odhaczony. Kolejny, który w kontekście elektroniki zapamiętamy głównie dzięki "Techno Blokadom" nostalgicznie przywołującym wspomnienia z nie tylko plenerowych imprez. Październik dostarczył nam również wiele ciekawych i wartych uwagi nagrań. W ramach naszego comiesięcznego cyklu i tym razem prezentujemy podcasty polskich artystów techno, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie.

Październik 2020: Podcasty polskich artystów

Ilekroć zabieram się za pisanie zestawienia najciekawszych techno podcastów z danego miesiąca, przed oczami widnieją mi występy tych wszystkich artystów, których na przestrzeni miesięcy miałem przyjemność oglądać na żywo. A jako, że nic nie wskazuje na to, by sytuacja branży muzycznej miała ulec zmianie w najbliższym czasie, zaryzykuję stwierdzeniem graniczącym z pewnością, że w tej kwestii conajmiej do marca nic się nie zmieni. A to i tak bardzo optymistyczna prognoza biorąc pod uwagę bierność rządzących w wielu kwestiach. Nie tylko tych skupionych wokół branży muzycznej.

W tym miesiącu jak zwykle nie brakowało podcastów wartych uwagi. Co więcej, po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, w której goszczący w zestawieniu artyści, są wspominani po raz pierwszy. To tylko pokazuje, jak wielu wartych uwagi artystów skrywa polska scena. Nie przedłużając zapraszam do lektury.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DSS 042 | Michał Wolski

Nawet mistrzowie miewają chwile słabości. Bo to, że Michał Wolski jest mistrzem w swojej dziedzinie, nie podlega najmniejszym wątpliwościom. „Nagrywałem ten podcast kilka razy – za każdym razem brakowało tego „czegoś”. Długo nie mogłem znaleźć równowagi„. Czy Michałowi udało się znaleźć upragnioną równowagę? Czy ponad godzinnemu podcastowi nagranemu dla Deep Space Series wciąż brakuje tego „czegoś”? Odpowiedzi wydają się oczywiste: tak i nie. Przekonajcie się na własnej skórze, co Michał przygotował dla Was tym razem.

Polish Techno.logy | Podcast #113 | Axis operandi

Daniel Durlak pod aliasem Axis operandi nie raz prezentował oblicza inne niż to, do którego zdążył nas przyzwyczaić. Miłośnik deep i minimal techno miewał już w przeszłości okazje zademonstrować szerszemu gronu odbiorców swoją „szybszą wersję”. Najnowszy podcast Axis operandi przygotowany dla platformy Polish Techno.logy to ponad godzinna porcja energetycznej muzyki techno z przeznaczeniem na dancefloor w tempie 133 bpm wzwyż, w której sporo tribalowych i psychodelicznych brzmień, wycieczek w stronę Detroit w środku której znajdziemy tracki m.in. od Giuseppe FaliveneBlue Hour czy Luke’a Slatera.

Przeczytaj również: Selekcja: Axis operandi dla Muno.pl

Wake & Rave / Special Guest | Podcast #30 | GEM

Mieszkający na co dzień w Norwegii Gem nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Na przestrzeni blisko 18 lat na scenie Michał przyzwyczaił nas do występów prezenetujących wysoką klasę. Za jeden z przykładów niech posłuży chociażby jego ostatni występ w parze z MKO na Up To Date Festival. Niemniej, również za sprawą grywanych podcastów, jego ponadprzeciętna wizja muzyki daje o sobie znać. „Atmosfera w naszym kraju jest bardzo zła, więc mam nadzieję, że miks da Wam chwilę zapomnienia”. Co znajdziemy w środku? Wszystko to, co najlepsze: Steve Stoll, Setaoc Mass, Abstract Division, Shlomo czy Kwartz.

Miejsca w techno, gdzie… #177: Virtual Geisha

Aśka Grochulska to druga reprezentantka krakowskiej sceny, która w krótkim czasie gości swoją obecnością w kolejnym z naszych cyklów. Po Selekcji Ety Hox z piątku, w nowym tygodniu zawitała do nas Virtual Geisha ze swoim dynamicznym mixem dla Miejsca w techno, gdzie… . Potrafiąca odnaleźć się również w wolniejszych dźwiękach jak oriental, trance, ambient czy deep techno, miłośniczka czarnych krążków z Krakowa zaprezentowała tym razem swoją najmocniejszą odsłonę wykorzystując do tego utwory takich artystów jak VII Circle, Myler Jan Vercauteren.

Thomas Palec | Tama

Parę dni temu pisaliśmy o oficjalnie wydanym remixie utworu Roberto Rodrigueza – Simulation Argument, autorstwa Tomka Pałasza w oficynie A R T S. Dziś, w obliczu kolejnego zestawienia techno podcastów polskich artystów, nie wypada nie wspomnieć o rezydencie Tamy i jego nagranym występie w poznańskim klubie tuż przed lockdownem przy okazji wizyty Keitha Carnala. Czym Thomas Palec zaskoczył nas tym razem? Przede wszystkim nowościami: od Oscara Mulero Gradual BlendingSetaoc MassInferno, PfirterPurification czy z rodzimego podwórka SzmerNapad.

Miejsca w techno, gdzie… #179: Hekato

Kolejna młoda krew polskiej sceny, o której mam okazję wspomnieć z wielką przyjemnością. Jej sierpniowy występ w Błękitnej Ostrydze spodobał mi się tak bardzo, iż gdy mam taką możliwość, chętnie do niego wracam. Podobnie sprawa ma się z 179. odsłoną serii podcastów Miejsca w techno, gdzie… , dzięki której Hekato śmiało może predestynować do miana jednego z ciekawszych i wartych uwagi objawień ostatnich miesięcy na polskiej scenie. Hipnotyczno-energetyczny set w wykonaniu Julii w parze z muzyką Marco Shuttle, Kaiser, Christiana Wunsch, Dustina Zahn, Rene Wise z pewnością przypadnie Wam do gustu.

An On Bast @ Moondance

Kolejnym podcastem w zestawieniu jest urodzinowy hybrid-set w wykonaniu An On Bast z wrześniowej imprezy Moondance w poznańskim Schronie. Jedna z czołowych polskich producentek sceny techno w dwugodzinnym nagraniu zaserwowała siebie w pełnej krasie. Przyzwyczajeni do występów Anny w formie live tym razem mamy do czynienia zarówno typowym 4×4, mieszanką tech-housów (Christian Baez & Adrian Oblanca w utworze Pandora), klasyki (Mr. FingersCan You Feel It w wersji Martin Luther King Mix) czy takich hitów jak Donato Dozzy & Anna CaragnanoParolaAsquithLet Me. Smacznego!

Abaddon Podcast 134 X Capo

Capo, czyli druga połowa kolektywu Module, w zeszłym miesiącu miał okazję zaprezentować swój najnowszy podcast polskiej platformie Abaddon. Znany ze swoich dynamicznych, bezkompromisowych setów Kamil i tym razem nie szczędził na selekcji. Zadig, Slam, Hector Oaks, Surgeon, Seleccion Natural czy Peter Van Hoesen to tylko jedni z wielu artystów, którzy od dawna dominują w selekcji polskiego artysty. Końcowy efekt za każdym razem jest ten sam – godny polecenia.

Rafique x Dekerta 47

Hellix x Dekerta 47

Występów Hellixa i Rafique’a z październikowego streama w krakowskim STK-47 Warehouse wyjątkowo nie będę opisywał oddzielnie. Dwójka miłośników winyli w trakcie występów zabiera nas w podróż skąpaną w dźwiękach soczystego i klasycznego techno z prawdziwego zdarzenia. PVS, Phara, Tadeo, P.E.A.R.L, A Thousand Details, Yant, Kaiser, Pfirter i wiele wiele więcej. Dodatkowy plus za prezentację całości w formie wideo.

Zdjęcie główne: Michał Wolski – Fot. Helena MajewskaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →