Jack White najjaśniejszą gwiazdą Open’er Festival 2014

News

Jack to nie tylko genialny rockman, ale także sympatyczny gość. Kto jeszcze nie słyszał Jacka White'a na żywo – będzie mógł nadrobić zaległości na tegorocznym Open'er Festival.

Człowiek-instytucja mający na swoim koncie same udane produkcje, płyty i projekty. Był liderem jednego z ważniejszych zespołów ostatnich dekad – The White Stripes – który współtworzył wraz z ówczesną małżonką Meg. Zespół czerpał inspiracje z muzyki bluesowej i gitarowej lat 60-tych przekładając ją na surowe brzmienie duetu. Płyta „Elephant” uważana jest za ponadczasowy klasyk rockowy, który kiedykolwiek powstał.
White’a doceniają koledzy po fachu. Jest właścicielem wytwórni, pod której szyldem wydają Beck, Tom Jones czy też komik Conan O’Brien. Jack stworzył genialny utwór tematyczny do jednego z epizodów Jamesa Bonda. Artysta to „swoisty patron amerykańskiej rockowej alternatywy”.
Podczas festiwalu Open’er odbędzie się pierwszy europejski koncert promujący drugie solowe wydawnictwo artysty „Lazaretto”.Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →