Ofensywa wydawnicza The Meaning Of Rave trwa w najlepsze

News
The Meaning Of Rave - od kolektywu do labelu

Jeszcze 3 lata temu byli DJ’skim kolektywem organizującym własne imprezy. Dzisiaj The Meaning Of Rave to coraz bardziej znany i doceniany w Polsce oraz za granicą label, który ma na swoim koncie kilka znakomitych wydawnictw oraz odważne plany na przyszłość.

The Meaning Of Rave – od kolektywu do labelu

Choć ekipa The Meaning Of Rave swoją siedzibę ma w Poznaniu, to cykl imprez (również noszący nazwę TMOR), który od paru lat organizuje ten zacny kolektyw, zawitał także do innych polskich i zagranicznych miast. Griessmuehle, Berlin czy Corsica Studios, Londyn – tam m.in. zyskał sobie sporą popularność. Właściwie każdy entuzjasta nieoczywistych odmian techno i szeroko pojętego industrialu z uwagą śledził rozwój labelu, który został założony przez Veronique i OBCDN w 2019 roku. Ich drogi jednak rozeszły się tego lata. Obecnie Veronique wdraża do labelu FrankaTBA140, odpowiedzialnego za serię podcastów TMORCAST, startujących już w ten piątek – 29 stycznia! Pierwszym gościem programu będzie polska artystka – MOIA.

Największym celem było stworzenie społeczności, takiej aby na naszych eventach panowała rodzinna atmosfera. Nie spodziewaliśmy się, szczerze mówiąc, że to wszystko zajdzie tak daleko. Wydaliśmy pierwszą kompilację w formie CD i digital, drugą i trzecią w formie kart USB 8 i 16 GB, udało nam się zwerbować artystów z całego świata, mamy 4 EPki na koncie, a nasze kawałki grają tacy artyści jak: Dax J, SPFDJ, Anetha, Rebekah, Paula Temple, Regal, I Hate Models czy Amelie Lens. A najlepsze jest to, że  wciąż mamy apetyt na więcej – mówi w rozmowie z Muno Veronique.

Jan Vercauteren – Dysfunction

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czym owy apetyt się objawia? 21 stycznia wystartowała seria pojedynczych utworów TMOR NOVUS. Skupiła się ona na mało znanych, ale niezwykle jakościowych i rokujących na przyszłość artystów.

Każdy wydany kawałek – dostępny w formie „pay what you want” – to prawdziwe crème de la crème danego producentauzupełnia Veronique.

Na pierwszy ogień poszedł Deflex i jego mocne, ale jednocześnie nostalgiczne A Brightness Shadow. Z kawałkiem możecie zapoznać się poniżej.

Deflax – A Brightness Shadow

The Meaning Of Rave – plany na przyszłość

Na tym, oczywiście nie koniec. W tym roku TMOR planuje również rozpoczęcie serii podcastów – TMORCAST. Kogo w nich usłyszymy? Perc, Rezystor, Blicz, MOIA, VINYA, O.B.I b2b Hardtrax, Callush, Julian Muller, Lilith – mówi się o takich nazwiskach.

Oczywiście w planach młodego labelu na ten rok nie mogło zabraknąć niespodzianek. Już 2 lutego – w 3 rocznicę istnienia projektu – nakładem The Meaning Of Rave ukaże się EPka ulubionego artysty Rebekah DAHRYLA. Ten z lubością posługujący się przeszywającymi syntezatorami irlandzki artysta, który w idealnych proporcjach miesza hard industrial i techno inspirowane latami 90., zaprezentuje nam swoje dwa kawałki: Recovery i Nightmare. Na EPkę zatytułowaną Recovery trafią 2 remiksy w wykonaniu Holendrów z Ghost In The Machine oraz pochodzących z Włoch producentów RVDE. Cała EPka pojawi się również 2 lutego na kanale YouTube słynnego HATE.

DAHRYL – Recovery

The Meaning Of Rave i ekologiczne winyle

Co ciekawe, Recovery w formie fizycznej ukaże się na ekologicznym winylu! Czym charakteryzują się tego typu płyty? Deep Grooves  – tłocznia, która je produkuje, chwali się że do topienia winyli używa ziarna opartego na stabilizatorach wapniowo-cynkowych, zamiast klasycznych stabilizatorów metali ciężkich – te bywają bowiem bardzo szkodliwe. Wszystkie maszyny używane przez firmę zasilane są zieloną energią, zielonym gazem i energią słoneczną, dostarczaną przez lokalnych dostawców. Fabryka Deep Grooves  pracuje zaś w oparciu o nową infrastrukturę, która jest bardzo wydajna energetycznie i spełnia aktualne standardy energetyczne.

Na początku zostaliśmy zaakceptowani przez Lobster Distribution (od Lobster Records), lecz niestety kwota nas przerosła i byłaby to inwestycja 100% bez możliwości zarobku, co w czasach pandemii było dla nas nie do zaakceptowania. Zaczęliśmy szukać czegoś wyjątkowego, z racji tego, że nie chcieliśmy zwykłego, czarnego winyla. I takim sposobem trafiliśmy na tłocznię Deep Grooves oferującą ekologiczne winyle – strzał w dziesiątkę! Ta tłocznia jest jedyną taką w swoim rodzaju, dlatego wielu ludzi dziwiło się, że w ogóle istnieje taka opcja.  Został tydzień do premiery, a ponad połowa płyt jest już sprzedana, więc warto się pośpieszyć – wyjaśnia TMOR.

We are thrilled to announce our first eco-friendly 💿 transparent vinyl release TMOR004 – a very unique and stunning EP…

Opublikowany przez The Meaning Of Rave Wtorek, 29 grudnia 2020

The Meaning Of Rave zależało na tym, aby ich pierwszy wydany winyl był w jak najlepszej jakości. Właśnie dlatego, do masteringu Recovery zaproszony został znany na całym świecie inżynier dźwięku oraz producent Joe Farr.

Pre-order płyty możecie składać pod tym adresem.

UWAGA: DLA CZYTELNIKÓW MUNO MAMY SPECJALNY  40% KOD RABATOWY NA TĘ PŁYTĘ.  WYSTARCZY, ŻE W SKLEPIE BANDCAMP WPISZECIE KOD:  ********

The Meaning Of Rave może pochwalić się sukcesami

Jak widać, pandemia nie podcięła skrzydeł poznańskiej wytwórni i rok 2020 okazał się dla niej owocny. W lipcu światło dzienne ujrzała EPka Jana Vercauterena z remixami od berlińskiego Thama oraz rezydentki TMOR – L Ʌ V Σ N. Warto przypomnieć także jedno wydarzenie z przeszłości, a mianowicie organizację przez TMOR 48-godzinnego maratonu muzycznego w pałacu w Chociczy, a na tę wyjątkową imprezę zjechali się fani rave’ów z całej Europy.

the meaning of rave

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →