Ofensywa wydawnicza The Meaning Of Rave trwa w najlepsze

News
The Meaning Of Rave - od kolektywu do labelu

Jeszcze 3 lata temu byli DJ’skim kolektywem organizującym własne imprezy. Dzisiaj The Meaning Of Rave to coraz bardziej znany i doceniany w Polsce oraz za granicą label, który ma na swoim koncie kilka znakomitych wydawnictw oraz odważne plany na przyszłość.

The Meaning Of Rave – od kolektywu do labelu

Choć ekipa The Meaning Of Rave swoją siedzibę ma w Poznaniu, to cykl imprez (również noszący nazwę TMOR), który od paru lat organizuje ten zacny kolektyw, zawitał także do innych polskich i zagranicznych miast. Griessmuehle, Berlin czy Corsica Studios, Londyn – tam m.in. zyskał sobie sporą popularność. Właściwie każdy entuzjasta nieoczywistych odmian techno i szeroko pojętego industrialu z uwagą śledził rozwój labelu, który został założony przez Veronique i OBCDN w 2019 roku. Ich drogi jednak rozeszły się tego lata. Obecnie Veronique wdraża do labelu FrankaTBA140, odpowiedzialnego za serię podcastów TMORCAST, startujących już w ten piątek – 29 stycznia! Pierwszym gościem programu będzie polska artystka – MOIA.

Największym celem było stworzenie społeczności, takiej aby na naszych eventach panowała rodzinna atmosfera. Nie spodziewaliśmy się, szczerze mówiąc, że to wszystko zajdzie tak daleko. Wydaliśmy pierwszą kompilację w formie CD i digital, drugą i trzecią w formie kart USB 8 i 16 GB, udało nam się zwerbować artystów z całego świata, mamy 4 EPki na koncie, a nasze kawałki grają tacy artyści jak: Dax J, SPFDJ, Anetha, Rebekah, Paula Temple, Regal, I Hate Models czy Amelie Lens. A najlepsze jest to, że  wciąż mamy apetyt na więcej – mówi w rozmowie z Muno Veronique.

Jan Vercauteren – Dysfunction

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czym owy apetyt się objawia? 21 stycznia wystartowała seria pojedynczych utworów TMOR NOVUS. Skupiła się ona na mało znanych, ale niezwykle jakościowych i rokujących na przyszłość artystów.

Każdy wydany kawałek – dostępny w formie „pay what you want” – to prawdziwe crème de la crème danego producentauzupełnia Veronique.

Na pierwszy ogień poszedł Deflex i jego mocne, ale jednocześnie nostalgiczne A Brightness Shadow. Z kawałkiem możecie zapoznać się poniżej.

Deflax – A Brightness Shadow

The Meaning Of Rave – plany na przyszłość

Na tym, oczywiście nie koniec. W tym roku TMOR planuje również rozpoczęcie serii podcastów – TMORCAST. Kogo w nich usłyszymy? Perc, Rezystor, Blicz, MOIA, VINYA, O.B.I b2b Hardtrax, Callush, Julian Muller, Lilith – mówi się o takich nazwiskach.

Oczywiście w planach młodego labelu na ten rok nie mogło zabraknąć niespodzianek. Już 2 lutego – w 3 rocznicę istnienia projektu – nakładem The Meaning Of Rave ukaże się EPka ulubionego artysty Rebekah DAHRYLA. Ten z lubością posługujący się przeszywającymi syntezatorami irlandzki artysta, który w idealnych proporcjach miesza hard industrial i techno inspirowane latami 90., zaprezentuje nam swoje dwa kawałki: Recovery i Nightmare. Na EPkę zatytułowaną Recovery trafią 2 remiksy w wykonaniu Holendrów z Ghost In The Machine oraz pochodzących z Włoch producentów RVDE. Cała EPka pojawi się również 2 lutego na kanale YouTube słynnego HATE.

DAHRYL – Recovery

The Meaning Of Rave i ekologiczne winyle

Co ciekawe, Recovery w formie fizycznej ukaże się na ekologicznym winylu! Czym charakteryzują się tego typu płyty? Deep Grooves  – tłocznia, która je produkuje, chwali się że do topienia winyli używa ziarna opartego na stabilizatorach wapniowo-cynkowych, zamiast klasycznych stabilizatorów metali ciężkich – te bywają bowiem bardzo szkodliwe. Wszystkie maszyny używane przez firmę zasilane są zieloną energią, zielonym gazem i energią słoneczną, dostarczaną przez lokalnych dostawców. Fabryka Deep Grooves  pracuje zaś w oparciu o nową infrastrukturę, która jest bardzo wydajna energetycznie i spełnia aktualne standardy energetyczne.

Na początku zostaliśmy zaakceptowani przez Lobster Distribution (od Lobster Records), lecz niestety kwota nas przerosła i byłaby to inwestycja 100% bez możliwości zarobku, co w czasach pandemii było dla nas nie do zaakceptowania. Zaczęliśmy szukać czegoś wyjątkowego, z racji tego, że nie chcieliśmy zwykłego, czarnego winyla. I takim sposobem trafiliśmy na tłocznię Deep Grooves oferującą ekologiczne winyle – strzał w dziesiątkę! Ta tłocznia jest jedyną taką w swoim rodzaju, dlatego wielu ludzi dziwiło się, że w ogóle istnieje taka opcja.  Został tydzień do premiery, a ponad połowa płyt jest już sprzedana, więc warto się pośpieszyć – wyjaśnia TMOR.

We are thrilled to announce our first eco-friendly 💿 transparent vinyl release TMOR004 – a very unique and stunning EP…

Opublikowany przez The Meaning Of Rave Wtorek, 29 grudnia 2020

The Meaning Of Rave zależało na tym, aby ich pierwszy wydany winyl był w jak najlepszej jakości. Właśnie dlatego, do masteringu Recovery zaproszony został znany na całym świecie inżynier dźwięku oraz producent Joe Farr.

Pre-order płyty możecie składać pod tym adresem.

UWAGA: DLA CZYTELNIKÓW MUNO MAMY SPECJALNY  40% KOD RABATOWY NA TĘ PŁYTĘ.  WYSTARCZY, ŻE W SKLEPIE BANDCAMP WPISZECIE KOD:  ********

The Meaning Of Rave może pochwalić się sukcesami

Jak widać, pandemia nie podcięła skrzydeł poznańskiej wytwórni i rok 2020 okazał się dla niej owocny. W lipcu światło dzienne ujrzała EPka Jana Vercauterena z remixami od berlińskiego Thama oraz rezydentki TMOR – L Ʌ V Σ N. Warto przypomnieć także jedno wydarzenie z przeszłości, a mianowicie organizację przez TMOR 48-godzinnego maratonu muzycznego w pałacu w Chociczy, a na tę wyjątkową imprezę zjechali się fani rave’ów z całej Europy.

the meaning of ravePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →