Night Bass Freshmen Vol 6 – Kolejny sukces Shahay’a i 1997

News
Night Bass Freshmen Vol 6 - Kolejny sukces Shahay'a i 1997

Polacy po raz kolejny zaznaczają swoją obecność na bass house'owej scenie. Posłuchaj kompilacji Freshmen Vol 6 Night Bass z dwoma polskimi singlami!

Znowu głośno o Shahay’u

Na początku tego roku miałem przyjemność przybliżenia czytelnikom muno.pl postaci Juliusza Toczydłowskiego, zyskującego coraz większą popularność na elektronicznej scenie jako Shahay. Pisałem wtedy:

Dotychczasowe premiery Shahay’a łączą w sobie brzmienia bass house’owe z UK bass’em i bassline zyskując regularne supporty najpopularniejszych reprezentantów gatunku z AC Slater na czele.

Los napisał piękną historię, ponieważ drogi Juliusza i AC Slater’a właśnie się przecięły! Ale o tym za chwilę…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od czasu publikacji artykułu Shahay pierwszym Polakiem w IN / ROTATION i Divided Souls minęło bowiem jedynie 5 miesięcy, a w tym czasie mieliśmy przyjemność raz jeszcze wsiąść do bass house’owego samochodu Shahay’a za sprawą jego drugiej premiery w Divided SoulsGet In.

Posłuchaj ShahayGet In

Oprócz samego Wax Motifa, Get In bardzo trafiło w gusta Tchamiego, za sprawą którego produkcja wybrzmiała na festiwalach Day Trip 2021 oraz… Lollapalooza Chicago 2021! Francuz wystąpił w tym roku w Chorzowie na FEST Festival i bardzo możliwe, że obecni tam szczęśliwcy również bawili się do Get In.

Przypomnę, że Shahay to pierwszy i wciąż jedyny polski producent, którego wydały wytwórnie IN/ROTATION oraz wspomniane Divided Souls. Drugi z bohaterów tego artykułu, 1997, to jeden z dwóch Polaków mogących pochwalić się obecnością w dyskografii brytyjskiej wytwórni CruCast.

1997 – najpierw CruCast, teraz Night Bass

Dżentelmen kryjący się pod aliasem 1997 to basowy producent z polsko-brytyjskimi korzeniami, na stałe urzędujący w kraju, którego świadomość na temat UK bass i drum & bass jest lata świetlne przed Polską.

Pierwsi Polacy w CruCast na albumie „Shake the Bass 5”

1997, do spółki z Kopytem, znaleźli się na piątej odsłonie kompilacji Shake The Bass co poskutkowało tym, że jedyną topową bass house’ową wytwórnią w jakiej nie znalazł się producent, w którego żyłach płynie polska krew było Night Bass. Absolutny lider jeśli chodzi o promocję house’u z basowym sznytem. Zmieniło się to dzisiaj, 3 września 2021.

Podobnie jak w przypadku Juliusza, 1997 był na radarze AC Slater’a już od dłuższego czasu o czym świadczyć mogą przewijające się polskie produkcje podczas jego live streamów.

Night Bass Freshmen Vol 6

W szóstej kompilacji Night Bass, promującej wschodzące basowe nazwiska, znalazło się czterech muzyków i nie mogę czuć większej dumy mówiąc, że połowa z nich to reprezentanci polskiej sceny. Obok SILK’a i Anrew Luxa, mini album Freshmen Vol 6 uzupełniają 1997 z Launch i Shahay z Asquerosa. Miejcie tą dwójkę na oku, zrobią jeszcze sporo fajnych rzeczy.

Night Bass Freshmen Vol 6 na SpotifyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →