„The Introduction”: Oglądamy mini-dokument o Psycho Boys Club

News
"The Introduction": Oglądamy mini-dokument o Psycho Boys Club

Wychowani na dwóch różnych końcach świata, połączeni przez miłość do wczesnej elektroniki. Psycho Boys Club lada moment wydają nową EP-kę i prezentują mini-dokument The Introduction.

Kim są Stoltenhoff i Juyen Sebulba?

Obaj producenci wywodzą się z kompletnie różnych środowisk. Stoltenhoff to 32-letni producent z Danii, który przez większość życia myślał, że zostanie zawodowym piłkarzem i to właśnie w tym obszarze zawodowym były pokładane w nim największe nadzieje ze strony rodziców. Jego świat obrócił o 180 stopni trance i zamiłowanie do produkcji muzyki.

Juyen Sebulba urodził się w Dallas, USA. Jego matka pochodzi z Salwadoru, natomiast ojciec z Wietnamu. W odróżnieniu od Stoltenhoffa, muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat i zostanie producentem/DJ-em przyszło mu naturalnie. O zaznaczenie swojej obecności na scenie EDM nie musiał walczyć latami, ponieważ jego pierwszy release został wydany w należącej do Diplo wytwórni Mad Decent.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Posłuchaj Juyen SebulbaSuperjam

Barong Family i Psycho Boys Club

Producenci po raz pierwszy wpadli na siebie na SoundCloudzie, natomiast los tak chciał, że niedługo później wylądowali w tej samej wytwórni – Barong Family, której założycielami jest holenderski duet Yellow Claw.

Yellow Claw idą w techno jako €URO TRA$H w „Trust You”

Zanim narodził się projekt Psycho Boys Club, każdy z nich w ciągu kilku lat wydał przynajmniej jedną solową EP-kę w Barong Family, czego przypieczętowaniem było wydanie Psycho Boys Club EP, wówczas jeszcze – po raz ostatni – jako Stoltenhoff i Juyen Sebulba.

Jak dowiadujemy się z opublikowanego 31 sierpnia dokumentu o Psycho Boys Club, połączyła ich jednolita wizja dotycząca muzyki, podobny styl, zamiłowanie do wczesnych lat rave’u i techno. Przed kamerą Stoltenhoff zaznacza, że gdy są razem w studio, praca nad nową muzyką idzie im bardziej niż ekspresowo.

Po raz pierwszy usiedli ze sobą bark w bark w studio w Berlinie. To właśnie tam powstał singiel Time 4 Techno – dotychczas ich najpopularniejszy kawałek.

Psycho Boys ClubTime 4 Techno

Od tamtego czasu spod szyldu PBC wyszły EP-ki Hi-Tech / Lo-Life, Hypnotize w CONFESSION, singiel w Musical Freedom pt. Could Be Something, kilka kolaboracji z Yellow Claw oraz Bull Kick z Paulem Elstakiem.

Film dokumentalny The Introduction

Niespełna 15-minutowy obrazek został nagrany podczas tegorocznego pobytu na Bali wszystkich podopiecznych Barong Family. W filmie Juyen oraz Stoltenhoff przybliżają swoją muzyczną historię i opowiadają o początkach projektu.

Nasz dokument pochodzi z naszych serc, dzielimy się intymnym spojrzeniem na to, dlaczego robimy to co robimy i co dla nas znaczycie jako nasi fani. – czytamy w opisie filmu.

The Introduction jest dostępne od wczoraj w serwisie YouTube, gdzie od jakiegoś czasu pojawiają się nasze video podcasty na kanale IDĘWTANGO.

Obejrzyj Psycho Boys Club: The Introduction już teraz

Film pełni funkcję promocyjną najnowszego mini-albumu duetu, którego premiera odbędzie się w najbliższy piątek, 3 września. EP-ka nosi nazwę LFO 1991. Dwa kawałki wchodzące w jej skład, Liquid Chrome i Hard Bass Power są już dostępne.

Liquid Chrome na SpotifyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →