76 dropów w 17 minut? Yellow Claw udowadniają, że się da!

Harley Lunar (@harleylunar)
News Muzyka Film
Yellow Claw

Yellow Claw przedstawiają swój dotychczasowy muzyczny dorobek w 17-minutowym video zawierającym 76 dropów ich autorstwa.

Yellow Claw – ikony muzyki bassowej

Holenderski duet Yellow Claw od lat nie schodzi z ust słuchaczy muzyki basowej i trzyma światowy poziom – zarówno pod względem produkcyjnym jak i kreatywnym. Na ich debiutancki album musieliśmy czekać blisko trzy lata, ale od czasu premiery Blood For Mercy w 2015 Yellow Claw wydają się nie do zatrzymania i patrząc na te wszystkie lata ich działalności można spokojnie stwierdzić, że są niczym wino, im starsi tym lepsi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od początku swojej międzynarodowej przygody Holendrzy są związani z Mad Decent należącym do Diplo, jednak od 2014 funkcjonuje ich własny label – Barong Family. Jako pierwszy oficjalny release wytwórni przyjmuje się Lick Dat autorstwa rzecz jasna Yellow Claw i już nieistniejącego duetu Mightyfools. We wrześniu 2020 roku liczba wydawnictw jej nakładem przekroczyła 200!

Barong Family – wytwórnia inna niż wszystkie

Na tle innych wytwórni Barong Family wyróżnia się pod wieloma względami. Przede wszystkim nie ogranicza się do jednego głównego gatunku muzycznego wydając każdego rodzaju elektronikę od house i hard techno, po dubstep, trap i hardcore. Co jakiś czas regularnie organizuje producenckie wyjazdy dla swoich wszystkich artystów, których owocami są albumowe kompilacje przepełnione rave’ową muzyką – The Barong Family Album, Shanghai Nights, Shanghai Nights Pt. 2 oraz Hard In Bangkok.

Wytwórnia daje szanse pokazać się wschodzącym producentom za pośrednictwem wydawanych regularnie albumów sygnowanych Family Matter i tworzy różnego rodzaju serie dla swoich fanów mające na celu przedstawienie i promocję swoich podopiecznych. Najnowszą z nich jest trwająca od 6 miesięcy youtube’owa seria 1 ARTIST X DROPS, w ramach której możemy usłyszeć daną ilość dropów danego artysty w sprawnie przygotowanym miksie trwających zazwyczaj zaledwie kilka minut.

Ile dropów zmieści się w jednym secie?

Serię zapoczątkował WIWEK, a w późniejszym czasie dostaliśmy podobne materiały autorstwa m.in. LNY TNZ, Moksi i Psycho Boys Club, jednak największe szaleństwo dokonało się dopiero kilka dni temu. Na YouTube wylądował odcinek z dropami założycieli wytwórni, Yellow Claw, i nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że materiał trwa nieco ponad 17 minut i zawiera… siedemdziesiąt sześć dropów stworzonych przez Yellow Claw!

Z reguły Barong Family przyzwyczaiło nas do 15-20 dropów, ale jak widać granice są po to by je przekraczać. W 1 ARTIST 76 DROPS: YELLOW CLAW usłyszycie zarówno oryginalne produkcje duetu jak i remiksy, które Holendrzy wydawali przez ostatnie lata.

1 ARTIST – 76 DROPS: YELLOW CLAW:

Yellow Claw –  nowa ep’ka i nowy wymiar muzyki rave

5 lutego 2021 Yellow Claw wydali The Holy Bassgod EP – ucieleśnienie muzyki rejwowej XXI wieku. EP’ka składa się z czterech kolaboracji, których współautorami są wyłącznie podopieczni Barong FamilyJuyen Sebulba, Sihk, Rawtek, RayRay oraz Crisis Era.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →