Historia ostatnich 30 lat rave’u już teraz dostępna online

Fot. The Ransome Note
News
Danny Rampling

Wystartowało Dance Music Archieve, które zebrało artykuły i materiały poświęcone kulturze rave. Są one w większości dostępne online. Najwcześniejsze z nich pochodzą z roku 1988.

Królicza nora sceny elektronicznej

Materiały posortowane są dekadami, żeby użytkownik mógł dostrzec następujące po sobie zmiany w stylistyce rave’u. Niestety strona nie udostępnia rzadkich materiałów audio w dobrej jakości, a posiłkuje się jedynie Youtubem i Spotify. Jest to zatem zbiór, wcześniej dostępnych, lecz nieposegregowanych źródeł.

Włożyliśmy ogromną ilość czasu i miłości w stworzenie strony internetowej, która łączy w jednym miejscu wszystkie wiadomości, zdjęcia, grafikę, ulotki, listy odtwarzania, miksy DJ-ów, audycje radiowe i zasoby — wszystko jest zorganizowane według danego roku. To prawdziwa królicza nora i mamy nadzieję, że będzie rosła organicznie i będzie czymś, co naprawdę uczci naszą scenę przez wiele lat.

rave plakat

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Projekt stworzył DJ, producent i prezenter radiowy Andi Durrant, który zyskał rozgłos pod koniec lat 90. oraz na początku lat 2000., jako DJ w klubie w Sheffield z muzyką trance — Gatecrasher, gdzie często grał razem ze stałym partnerem produkcyjnym Nickiem Rileyem.

Zaczęło się od zabawy w zamknięciu – przesyłanie kilku miksów DJ-skich z moich audycji radiowych z ostatnich 20 lat, ale szybko przekształciło się w coś znacznie większego i teraz budujemy największą na świecie bibliotekę muzyki elektronicznej i kultury – powiedział Durrant.

Rzadkie materiały

Artykuły i wywiady są również dostępne w formie pisemnej, a aktualne szczegółowe lektury są dostępne w instytucjach takich jak Liverpool’s Cream i Cafe Mambo na Ibizie. Materiały wideo obejmuje gamę od filmu dokumentalnego o The Warehouse Project, do programu BBC Two z 1997 roku o rozkwitającą scenie klubowej w Leeds.

Klub Spectrum (DJ set 1988)

Choć autorzy strony napisali, że strona poświęcona jest historii rave’u z wszystkich stron świata, to jednak ostatecznie sprowadza się ona głównie do sceny brytyjskiej. Żeby dosłać materiały na stronę, można się z nią kontaktować pod tym adresem mailowym: [email protected].Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →