Pierwsi Polacy w CruCast na albumie „Shake the Bass 5”

News
KOPYT w CruCast - Shake the Bass 5

Mówiąc o bassline i brytyjskiej basowej scenie wręcz nie sposób nie pomyśleć o wytwórni CruCast. UK bassowy lider wydał piątą odsłonę kompilacji Shake the Bass, na której zadebiutowali dwaj polscy producenci, Karol Kopytek i 1997.

Czym jest CruCast?

CruCast to powołany do życia w 2017 roku projekt, który od bycia bassline’ową wytwórnią rozrósł się do międzynarodowego fenomenu, obejmującego cykl imprez wyprzedających takie miejsca jak Printworks London i The Warehouse Project i działania managementowe dla największych tuz gatunku.

W szeregach brytyjskiego labelu, za działaniem którego stoi Lazcru, są nazwiska, bez których ciężko byłoby już teraz opisywać coś takiego jak UK bass – Skepsis, Darkzy, Wulflock, Cajama, Zero, Cooky, TS7 czy drum & bassowa perełka, Tsuki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SkepsisGoes Like

Na wyspach CruCast zaznaczył swoją obecność na każdym większym festiwalu, dla większości których jest corocznym pewniakiem. Od słynnego Boomtown Flair, przez Bassfest, Forbidden Forest, Parklife Festival, aż po Reading i Leeds.

Lazcru ze swoimi podopiecznymi stopniowo przebija się nie tylko poza wyspy, ale i za wielką wodę. Największym ruchem zaznaczającym obecność CruCast na bass house’owej scenie była wspólna EP’ka z Night Bass AC Slater’a, która dropnęła zaraz przed zeszłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.

Posłuchaj EPki CruCast vs Night Bass:

Kompilacja Shake the Bass

Coroczną tradycją wytwórni jest dostarczanie w okresie letnim absolutnego powiewu uk bassowej świeżości, w postaci kompilacji Shake the Bass. Na każdym albumie pojawia się około 20 nazwisk, a większa część z nich to z reguły bassline’owi newcomerzy.

TS7, MPH i Sammy Virji z setami dla DJ Mag, czyli UKG i Bassline w najlepszym wydaniu

Pod koniec lipca na salonach pojawiła się piąta odsłona wspomnianej kompilacji, która zgromadziła aż dwudziestu pięciu producentów, na o jedno oczko mniejszej ilości produkcji. Ze starych-nowych twarzy na Shake the Bass 5 słyszymy Digital Koalę, Damzy’ego, REESE i Zeppho.

KOPYT i 1997, pierwsi Polacy w CruCast

Jeśli chodzi o totalnie nowe twarze na STB 5, to na wspomnienie zasługują w szczególności dwie z nich, te podpisane pod singlami Sensei i Talk About. Autorem pierwszego z wymienionych jest Karol Kopytek, polski producent mieszkający aktualnie w Berlinie, znany większemu gronu pod ksywą KOPYT, natomiast Talk About należy do Polaka kryjącego się pod ksywą 1997 na co dzień mieszkającego w Wielkiej Brytanii.

Karol KopytekSensei na Spotify

Obowiązkowo obserwujcie Karola na SoundCloudzie, Facebooku i Instagramie, ponieważ zdecydowanie jest to dopiero początek przecierania przez niego szlaków na bassline’owej scenie i mało kto swój pierwszy oficjalny track wydaje w obozie Lazcru.

Shahay pierwszym Polakiem w IN / ROTATION i Divided Souls

Zgoła inaczej wygląda sytuacja u autora Talk About. Dorobek muzyczny 1997 obejmuje już labele Doro Sounds, AmplifiedUK i RENKIE, a debiutancki singiel w CruCast zgarnął support m.in. od Gentlemens Club, AC Slater i Event Horizon.

Talk About od 1997Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →