Nie żyje MF Doom. Legendarny raper odszedł w wieku 49 lat

News
MF Doom - zmarła legenda hip-hopu

Rodzina artysty nie ujawniła przyczyny śmierci. Według informacji udostępnionych dla mediów i fanów, raper zmarł dwa miesiące temu.

MF Doom – zmarła legenda hip-hopu

O śmierci muzyka, którego prawdziwe nazwisko to Daniel Dumile, poinformowała na Instagramie jego żona, Jasmine. MF Doom tworzył także pod pseudonimami King Geedorah, Viktor Vaughn, Zev Love X, Metal Fingers. Weteran hip-hopu zawsze występował w masce postaci z uniwersum Marvela o pseudonimie Doctor Doom. Wiadomość o odejściu MF Dooma wywołała poruszenie w środowisku artystycznym. Kondolencje złożyli już między innymi Danny Brown, Denzel Curry czy Tyler, The Creator.

Najwspanialszy mąż, ojciec, nauczyciel, student, partner w interesach, kochanek i przyjaciel, o jakiego kiedykolwiek mogłam prosić. Dziękuję za wszystko, co mi pokazałeś, czego mnie nauczyłeś i co dałeś mi, naszym dzieciom i naszej rodzinie. Dziękuję za to, że nauczyłeś mnie, jak przebaczać ludziom i jak dawać im kolejną szansę. Dziękuję za to, że pokazałeś mi, jak nie bać się kochać i nauczyłeś mnie być najlepszą osobą, jaką kiedykolwiek mogłam być. Mój świat nigdy nie będzie taki sam bez ciebie – napisała w mediach społecznościowych żona Dumile’a.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MF DOOM. ALL CAPS. (@mfdoom)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MF Doom – weteran sceny muzycznej

Urodzony w Londynie MF Doom wychowywał się na Long Island w Nowym Jorku, gdzie rozpoczął swoją rapową karierę jako Zev Love X. Do 1993 roku Dumile tworzył wspólny projekt z bratem DJem Subrocem, który zginął w wypadku samochodowym na krótko przed wydaniem albumu Doomsday. W 2004 roku artysta rozpoczął współpracę z producentem Madlibem, z którym powołał do życia projekt Madvillain. Znany był również z Danger Doom, duetu, który stworzył z producentem, DJem Danger Mouse, a także z udziału w projekcie Demon Days Gorillaz a z 2005 roku. Magazyn Rolling Stone umieścił go później w swoim zestawieniu 500 Najlepszych albumów wszech czasów. Ostatni solowy album, zatytułowany Born Like This Dumille muzyk wydał w 2009 roku.

mf doomPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →