Weź udział w Red Bull Music Academy w Montrealu

News

Jesienią najbardziej muzycznym miastem na globie będzie Montreal, a to za sprawą 18. edycji Red Bull Music Academy, czyli trwających miesiąc warsztatów, sesji studyjnych, koncertów i imprez. Nabór uczestników rusza już za kilka dni.

Red Bull Music Academy każdego roku gości w innym mieście, aby umożliwić spotkanie starannie wyselekcjonowanej grupy producentów, wokalistów, beatmakerów, instrumentalistów i DJ-ów z całego świata. Biorą oni udział w kameralnych sesjach wykładowych z pionierami światowej sceny oraz wspólnie tworzą muzykę w najnowocześniejszych studiach nagraniowych. Wieczorna część Akademii to trwający cały miesiąc festiwal, w programie którego znajdują się koncerty i imprezy organizowane w kultowych miejscach, instytucjach kultury i zaskakujących przestrzeniach.
Międzygatunkowa i międzypokoleniowa wymiana od zawsze miała kluczowe znaczenie dla programu Red Bull Music Academy, dlatego w szeregach byłych wykładowców i wykonawców znaleźli się m.in. Bob Moog, Brian Eno, Nile Rodgers, Steve Reich, Kim Gordon, Giorgio Moroder, Erykah Badu, Bootsy Collins, MF DOOM, Richie Hawtin, Tony Allen, Q-Tip, Sly & Robbie, Chuck D, M.I.A., James Murphy i Moodymann.
Wielu absolwentów Akademii wspięło się na sam szczyt muzycznych scen, czego doskonałym przykładem są: Flying Lotus, Hudson Mohawke, Nina Kraviz, Evian Christ, Mumdance, Natalia Lafourcade, Jamie Woon, Katy B czy Jackmaster. Polscy adepci muzyczni maja szansę dołączyć do tego grona. Wśród absolwentów z naszego kraju znaleźli się już m.in.: Mr Krime, Kwazar, Mic Ostap i Eltron John.

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W RED BULL MUSIC ACADEMY MONTREAL 2016

Od 18 stycznia do 7 marca artyści z całego świata mogą zgłaszać się do udziału w Red Bull Music Academy 2016 w Montrealu. Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie redbullmusicacademy.com, a po wypełnieniu należy wysłać go wraz z płytą CD z nagranym materiałem kandydata. Z nadesłanych zgłoszeń jury Red Bull Music Academy wybierze 40 uczestników.
Dołączy do nich 30 muzyków, którzy ze względy na przerwanie zeszłorocznej edycji, odbywającej się w Paryżu, nie wzięli udziału w drugim turnusie Akademii. Wśród nich znajduje się polska producentka Chloe Martni. Oznacza to, że w Montrealu łącznie pojawi się 70 uczestników, w tym, miejmy nadzieję, również silna polska reprezentacja.
Źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →