Thom Yorke remiksuje utwór zmarłego rapera

Fot. Materiały promocyjne
News

Thom Yorke zremiksował kawałek Gazzillion Ear nagrany przez MF DOOM’A w 2009 roku. Posłuchajcie.

Thom Yorke remiksuje

Wokalista Radiohead, Thom Yorke, podzielił się nowym remiksem utworu Gazzillion Ear, zmarłego w 2020 roku MF DOOM’a. Man on Fire Remix jest częścią Lex XX, serii remiksów Lex Records świętującej 20-lecie londyńskiej wytwórni. Przeróbkę Brytyjczyka możecie posłuchać poniżej:

MF DOOM – GAZZILLION EAR (THOM YORKE MAN ON FIRE REMIX)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Thom Yorke – podejście drugie

Yorke w przeszłości zremiksował już ten sam kawałek DOOM’A, jako bonusowy utwór iTunes dla Born Like This. Zrobił to, kiedy był współgospodarzem programu Benji B w BBC Radio 1.

Thom Yorke – Gazzillion Ear Remix 

Lex Records podzieliło się oświadczeniem w sprawie współpracy:

Daniel Dumile (RIP) był jednym z najbardziej płodnych artystów w Lex, wydając trzy albumy studyjne jako główny wokalista i jeden jako beatmaker. Spędziliśmy z nim bardzo dużo czasu w latach 2010. Zawsze będzie nam go brakowało.

J Dilla i MF DOOM stworzyli razem tylko kilka utworów. Najlepszym z nich był właśnie Gazillion Ear, zbudowany wokół potężnego sampla Giorgio Morodera. Na pierwszy rzut oka Man on Fire Remix to ostry, żrący hałas, ale w tej gęstej masie szarpiących syren kryje się przyczajony, szarpiący funkowy utwór, który staje się wyraźniejszy przy każdym powtórzeniu.

Thom Yorke i MF DOOM

Przypomnijmy, że MF DOOM zmarł w październiku 2020 roku. Jego żona ogłosiła jego śmierć kilka miesięcy później, w Sylwestra. Kilka kolaboracji artysty  zostało wydanych pośmiertnie, w tym utwory z Your Old Droog i IDK, remiks z Avalanches i pełny album z Czarface.

Thom Yorke zadebiutował niedawno na Glastonbury z nowym zespołem The Smile, w którym grają Jonny Greenwood i Tom Skinner. W zeszłym roku zremiksował również utwór Clarka ze ścieżki dźwiękowej do filmu Daniel Isn’t Real.

Isolation Theme doskonale oddawał mój stan psychiczny, jaki miałem podczas samoizolacji spowodowanej koronawirusem. Odkryłem w tym utworzy nowy rodzaj ciszy, która otaczała mnie ze wszystkich stron –napisał w komunikacie prasowym Yorke.

Clark – Isolation Theme (Thom Yorke Remix)

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →