Nia Archives nowym singlem udowadnia, że jungle, breakbeat i dub mają się znakomicie

Fot. Fred Perry
News

Nia Archives wydała właśnie kawałek pełen vibe'u najntisów. Połączyła różne breakbeatowe gatunki i dodała trip-hopowy wokal. Posłuchaj, jak wyszło!

Nia Archives — nostalgia za latami 90.

Niedawno na Instagramie widziałam krótki filmik. Widać na nim postacie z Simpsonów reprezentujące oldschool drum and bass i newschool, niosące na ramionach kolejno stary magnetowid i boomboxa. Słuchacz musi zadecydować, które brzmienie bardziej mu odpowiada.

Nia Archives nie stawia nas w sytuacji zero-jedynkowej. Buduje z brzmień przeszłości pomost dla współczesnych inspiracji. Forbbiden Feelingz to utwór, który łączy w sobie elementy dubu, UK bassu, jungle czy trip-hopu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nia Archives — Forbidden Feelingz

Wspomnienia ze złotej ery trip-hopu

Pełen symboliki teledysk podpowiada nam, jacy artyści byli ważni dla Nii Archives. Widzimy bowiem jej postać wycinającą przy stole zdjęcia i tworzącą z nich kolaż. Przewijają się wizerunki zmarłego niedawno Lee Scratch Perry’ego, Grace Jones, a nawet Buriala.

Z kolei utrzymany w szarościach klip, przywodzi mi na myśl skojarzenia ze złotą erą trip-hopu i działalnością Tricky’ego, Massive Attack czy Portishead. Przepuszczony przez echo wokal, zdaje się być mocno zapożyczony z ich stylu.

Celem klipu było stworzenie czegoś, co będzie nostalgiczne w każdym momencie. Nieważne, czy oglądałeś go teraz, czy obejrzysz go w nadchodzących latach. Chcieliśmy stworzyć coś, co dopełniłoby synergię między wokalem i instrumentem.

— Delphino Productions.

Tricky

Remix tracka Lavy La Rue

Na początku tego roku 21-letnia artystka wydała swoją EP-kę Headz Gone West, na której znalazł się track Sober Feels. Zebrał on miliony wyświetleń. Współpracowała także z legendarnym Congo Natty przy remiksie Magpie Lavy La Rue.

Jest to przepiękny, pełen sentymentalnych nut numer, jakich ciągle brakuje. Utwór z duszą. W wersji Natty’ego staje się on oczywiście szybszy i bardziej połamany. Trzeba też przyznać, że od tej produkcji również bije bardzo pozytywny vibe.

Avoid toxic energy
This is where our people be
From the ten to the East
From our uncles to our niece
If you with me, hear the beat
London city set me free

Lava La Rue feat. Nia Archives & Congo Natty — Magpie

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →