MUNOLUDY 2018: Utwór Roku Polska – WYNIKI

2 482
News

Czas przedstawić rezultaty plebiscytu Munoludy 2018! Poznajcie wyniki i zwycięzców w kategorii Utwór Roku Polska.

W trakcie dwóch tygodni trwania plebiscytu udział w nim wzięło 19 159 osób, co przełożyło się na aż 204 824 głosy oddane na kandydatów nominowanych w 16 kategoriach. To absolutny rekord! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Cieszymy się, że nowa formuła plebiscytu spotkała się z tak świetnym przyjęciem wśród głosujących i nominowanych. Już dziś myślimy nad tym, jak chcemy rozwijać ją w kolejnych latach, na podstawie zebranych opinii – mówi Alex Kubaczewski, redaktor naczelny Muno.pl.

Tymczasem przyszedł czas, by rozwiać wątpliwości! Poznajcie wyniki i zwycięzców w kategorii Utwór Roku Polska 2018:

 

10. MARCIN KRUPA – THE WORLD’S FIRST AMBIENT BANGER

9. PEJZAŻ – Z DRUGIEJ STRONY ŚWIATŁA

8. MCHY I POROSTY – DIAMENT

7. MANOID – TAKE ME FEAT. JOSEPHINE PHILIP

6. ZEPPY ZEP – YOUR LIFE

5. SKARBY – CO Z TOBĄ MAŁA

Jak widać ziarno zasiane przez wytwórnię The Very Polish Cut Outs, wciąż zbiera obfite plony.Warszawski projekt Skarby, podobnie jak Zambon, Ptaki czy Old Spice, czerpie pełnym garściami z dorobku polskiej piosenki lat 80. czy 90. i łączy to ze współczesną elektroniką. Jak pokazuje wysoka pozycja w naszym plebiscycie, nadal nie brakuje entuzjastów takiego połączenia.

4. PIOTR BEJNAR – JELLYFISH FT. BAASCH

Jeden z najbardziej zapracowanych producentów w kraju połączył siły z artystą, którego głosu nie da się pomylić z nikim innym. Efekt? Piotr Bejnar i Baasch stworzyli eklektyczne arcydzieło, które musiało znaleźć uznanie w szerokim gronie odbiorców.

3. JACEK SIENKIEWICZ – ON AIR

Wydany pod szyldem International Day Off numer to kolejny popis Jacka Sienkiewicza, jednego z najbardziej cenionych producentów w Polsce. Hipnotyzujące brzmienie wbije się do głowy po pierwszym odsłuchu i długo nie chce jej opuścić.

2. DEAS – ULTRAVIOLET

Jedna z najmocniejszych propozycji wśród nominacji i zasłużone, wysokie miejsce. Od dłuższego czasu Deas jest na fali wznoszącej i jeśli będzie dostarczać nam takich perełek jak Ultraviolet to nie prędko z tej fali zejdzie.

1. BRODKA & A_GIM – WSZYSTKO, CZEGO DZIŚ CHCĘ

Utwór, który jest wypadkową spotkań wielu światów. Z jednej strony polska muzyka lat 80. i współczesna elektronika. Z drugiej niesamowity talent i umiejętności Brodki oraz warsztat i doświadczenie A_GIMA. To nie mogło się nie udać. Można śmiało powiedzieć, że najlepsze co pozostało po platformie, za sprawą której poznaliśmy serial Rojst, jest właśnie ten numer, który go promował.