Muno.pl Podcast 81 – Vonda7

3 904
Podcast

Polska producentka i dj'ka rozpoczynała swą przygodę z muzyką elektroniczną w Poznaniu, by później przez kilka lat rezydować w Londynie a wreszcie osiąść na stałe w Berlinie. Dziś staje się jedną z ciekawszych polskich postaci za granicą. Zapraszamy na Muno.pl Podcast od Vonda7 i wywiad z artystką!

Przez ostatnie 10 lat Sylwia Kubicka aka Vonda7 zawsze była blisko muzyki i sceny klubowej. Zarówno jako dziennikarka, video i foto reporterka ale też miłośniczka elektronicznych brzmień.

Związana z trzema miastami – Poznaniem, gdzie rozpoczynała przygodę klubową, Londynem gdzie zdobywała wykształcenie i szlify w tamtejszych klubach oraz Berlinem gdzie stacjonuje obecnie.

Na koncie ma już bardzo ciekawe wydawnictwa m.in. dla wytwórni Guy Gerbera – Rumors. Więcej o Vonda7 dowiecie się z naszego kwestionariusza. Zachęcamy Was do posłuchania specjalnego mixa Sylwii w ramach serii Muno.pl Podcastów!

POBIERZ: Muno.pl Podcast 81 mixed by Vonda7

POSŁUCHAJ:

 

KWESTIONARIUSZ: VONDA7 (Poznań/ Berlin)

Kim jesteś?

Mam tak samo jak ty, miasto moje, a w nim…

Pierwsza w Twoim życiu muzyczna inspiracja, którą pamiętasz to…

Jako dziecko tanczylam przed telewizorem do videoclipow Micheala Jacksona 😉 A pierwsze pozniejsze powazniejsze inspiracje to The Knife, Ricardo Vilallobos, Matthew Herbert…

Moment, w którym pierwszy raz usłyszałaś brzmienie elektroniki sprawił…

Że chciałam usłyszeć więcej.

Gdyby nie muzyka to?

To życie byłoby bez sensu.

W muzyce  ważne dla mnie jest?

By utwór miał w sobie to “coś”

W życiu ważne dla mnie jest…

Muzyka, podróże, zdrowie i moi najbliżsi

W muzyce elektronicznej nie podoba mi się…

Nie przepadam za obecną pogonią za byciem w chartach. Wiele utworów tworzonych jest często pod publikę i sprzedaż na Beatporcie. To jak promuje twoja EP’kę Beatport(co jest zależne tylko od nich i nad czym nie ma się większej kontroli jako artysta), ma duży wpływ na szans sukcesu twojej EP’ki. Trudniej jest wybić się młodym producentom, a ci już bardziej znani wydają ogromną ilość muzyki na już i tak przesyconym rynku. Na Beatport.com co tydzien wychodzi 33 tys. utworów i by przebić się do TOP 100 trzeba naprawdę mieć dużo szczęścia. Denerwuje mnie też to, że to szczęście można kupić i że wielu artystów i wytwórni kupuje sobie pozycje na tej liście przez nabywanie własnych utworów jako fake profiles. Pozycja w TOP 10 na Beatport.com lub ilość fanów na portalach społecznościowych jest niestety czesto wyłącznym kryterium dla wielu bookerow klubów całego świata.

Najlepszy set zagrałam…

Jedna z lepszych imprez to na pewno mój pierwszy wystep w Jakarcie w Indonezji kilka lat temu… Ludzie naprawdę doceniają tam europejskich DJ’i. Większość imprez, które gram w Berlinie sa mega – ludzie naprawdę mają tu wiedzę na temat undergroundu i muzyki elektronicznej. Jeden z highlight’ow to mój ostatni set w Katerblau (dawnym Katerholzig / BAR25)

Utwór, który towarzyszyłby mi w samotnej podróży na koniec świata…

Pachanga Boys “Time” lub Guy Gerber “Timing”. Lub moj podcast, ktory dla was nagralam 😉

 

Z reguły jestem skromna, ale najbardziej cieszę się, że udało mi się…

Wydać utwór na Rumors u Guy’a Gerbera, który jest jednym z moich ulubionych producentów. Nie było to łatwe i wielokrotnie przekładane, ale na szczęście w końcu się udało.

W najbliższym czasie zamierzam?

Studio, studio, studio… Jestem raczej pracoholikiem, więc jeśli nie gram imprez to jestem w studiu i pracuję nad nowym materiałem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem, w tym roku wyjdą jeszcze dwie moje EPki – jedna na Einmusika Recordings, druga na większym labelu, który będę mogła potwierdzić w następnych tygodniach. Pracuję też nad dwoma remiksami dla Crossfrontier Audio i Save Us.

W piatek zapraszam do Ritter Butzke w Berlinie gdzie gram na showcasie Crossfrontier Audio, tydzien pozniej w Tel Avivie a w sobote 02.05 w Poznanskim klubie LAB.

Czy możesz powiedzieć nam coś o nagranym przez ciebie miksie?

Jest to podróż przez kompozycje, które można słuchać zarówno w domu jak i w klubie. Parę moich faworytów od lat, jak i nowsze kawałki, w tym mój nowy utwór “Romantic Tension” wydany w marcu na wytworni Pleasurekraft, Kraftek.