Minimal Violence ogłaszają koniec projektu. Co dalej z Ash Luk i Lidą P?

Fot. Aki Kame
News
Minimal Violence

Solowa kariera producentki jako Infinity Division oraz artystyczno-pisarskie wcielenie pod nazwą Lida P. Jakkolwiek Ashlee Luk i Lida Pawliuk nie poprowadzą swoich solowych karier, ich ośmioletnia przygoda Minimal Violence będzie zapamiętana z uznaniem.

Pochodzą z Kanady, lecz kilka lat temu osiedliły się w Berlinie. To za naszą zachodnią granicą Ash Luk i Lida P wypracowały sobie mocną pozycję w świecie muzyki elektronicznej. Znane z surowych, konkretnie brzmiących występów, 7 lat działały wspólnie jako Minimal Violence. Ich chlebem powszednim były industrial, breakeat czy hardcore.

Czytaj również: Miasto spokoju zrodziło gwiazdę. Jej blask rozświetla scenę electro. Dlaczego Sansibar to artysta nie z tego świata?

Minimal Violence. „Dziękujemy”

Wydawało się, że punktem zwrotnym w długofalowej działalności grupy będzie album InDreams z 2019 roku, określany mianem konceptualnego, wizualnego wcieleni, bawiącego się dystopijnymi tematami, z zamiłowaniem do melancholijnej, transowej melodii i punkowych korzeni. Czas pokazał, że to, co miało decydujący wpływ na MV, wydarzyło się 2 lata później, a o czym dowiadujemy się z najnowszego instagramowego wpisu Minimal Violence:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Minimal Violence powstał pod koniec 2014 roku jako współpraca między Ash Luk i Lida P. W kwietniu 2021 roku Lida wycofała się z projektu z powodów osobistych i zdrowotnych, pozwalając Ash na kontynuowanie produkcji i występów jako MV na mocy wzajemnej umowy o ustalonych warunkach. Z powodu nierozwiązywalnego konfliktu w naszych osobistych relacjach i sporów dotyczących praw do nazwy zdecydowaliśmy się zarówno zająć miejsce, jak i wycofać nazwę Minimal Violence.

Wiemy także, jak klaruje się przyszłość obu dziewczyn. Luk poinformowała, że będzie kontynuowała produkcję i występy na żywo pod nową nazwą Infinity Division. Pawliuk postanowiła rozwijać własny projekt artystyczny i pisarski pod dotychczasową nazwą. Jej debiut przypadnie na serię imprez Atlantiaa w berlińskim klubie ÆDEN zaplanowaną jeszcze w tym miesiącu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →