Mietek Fogg na pełnym remixie

News

Jak mogłaby wyglądać kooperacja Mieczysława Fogga z dzisiejszymi producentami muzyki klubowej? Nie ma co gdybać, przekonajcie się sami...

Jeden z najbardziej znanych polskich artystów okresu międzywojennego przypomina o sobie wydawnictwem zawierającym współczesne remixy jego najpopularniejszych utworów. Śpiewający barytonem Mieczysław Fogiel, znany szerzej jako Mieczysław Fogg, to ikona polskiej piosenki z dorobkiem ponad 16 tysięcy koncertów i ponad 60-letnią karierą. Jego płyty osiągnęły łączny nakład 25 milionów egzemplarzy.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Prawnuk tego wspaniałego, choć nieco zapomnianego artysty, wpadł na doskonały pomysł odświeżenia jego twórczości i wraz z didżejem i producentem Sebastianem Skalskim oraz grupą znanych polskich artystów postanowili nagrać album, który pozwoli przybliżyć twórczość Fogga kolejnym pokoleniom.

 

Album składa się z 14 utworów z repertuaru Mieczysława Fogga, gdzie udziela się między innymi Mika Urbaniak, Marysia Sadowska, Michał Rudaś czy Sławek Uniatowski. Całość oplatają nowoczesne brzmienia i produkcja, charakterystyczne dla nu jazzowych nurtów muzyki elektronicznej, brzmień klubowych, czy też hip-hopu.

 

Cały album jest niezwykle różnorodny, dobrze wyprodukowany, a na tle pozostałych dokonań polskiego rynku muzycznego brzmi niezwykle świeżo i warto zwrócić na niego uwagę. Wydawca płyty premierę zaplanował na 1 września 2008. Od kilku tygodni można tu i ówdzie usłyszeć utwór „Bo to się zwykle tak zaczyna”, w którym swoją interpretację twórczości Fogga prezentują The Bumelants. Jeśli ktoś jeszcze tego nie słyszał, to zapraszamy do odsłuchu:


Dodatkowo, w ramach Orange Warsaw Festiwal(6 września 2008) kilkaset metrów od nowej siedziby Cafe Fogg, doskonale znana polskim klubowiczom Novika wyśpiewa „Kiedy będziesz zakochany”, elektroniczno-jazzowi The Bumelants zagrają po swojemu kultowe „Tango Milonga”, a znany z hiphopowych nagrań DJ Twister połączy „Gramofonomankę” z jamajskimi brzmieniami. Kilka dni później, 14 września, przed Służewskim Domem Kultury z 40-minutowymi recitalami piosenek Fogga wystąpią CinqG, Phantom Taxi Ride i Marcin Olak z zespołem prezentując przekrojowo twórczość Fogga w ujęciu dancehall, indierock czy jazzowym.

 

V.A. – CAFE FOGG [Sony BMG]

Data wydania: 1 września 2008

 

1. Bluzeczka  zamszowa  (Michał Rudaś)
2. Juz nigdy ( Gonzales Kolektiv feat. Mika Urbaniak)
3. Bo to sie zwykle tak zaczyna  (The Bumelants)
4.To ostatnia niedziela  (Maria Sadowska)
5. Jesienne róże   (Janusz Szrom)
6. W małym kinie  (Aleksandra Nieśpielak)
7. Fredzio  (Sławek Uniatowski)
8. Un peu demode  (Pinnawela)
9. Tango Milonga (The Bumelants)
10. A ja sobie gram na gramofonie  (dj Twister)
11 . Kiedy bedziesz  zakochany  (Novika)
12. Pikkunina  (Muzykoterapia)
13. Jesienne róże  (Smokee feat. Olga Szomańska-Radwan)
14. Oczy Czarne rmx (Seb Skalski and Masta P)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →