Love Parade – smutny koniec historii

News

Podczas sobotniej Love Parade w tunelu prowadzącym na teren festiwalu, nagle wybuchła panika, w wyniku której życie straciło 19 osób, a ponad 300 zostało rannych.

To bardzo smutny koniec 21-letniej historii Love Parade. W ubiegłą sobotę podczas imprezy w Duisburgu w tunelu prowadzącym na teren festiwalu, tłum stratował 19 osób, a ponad 300 zostało rannych. Wśród zabitych jest jedenaście kobiet i ośmiu mężczyzn. Byli to obywatele Niemiec, Holandii, Włoch, Australii, Chin, Bośni oraz Hiszpanii. Szeroki na 16 metrów tunel, był jedynym wejściem, a zarazem wyjściem na teren Love Parade.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. EPA

Niemiecka prokuratura jak narazie nie postawiła nikomu żadnych zarzutów. Teren, na którym odbywał się festiwal, był przystosowany, aby pomieścić około 350 tysięcy osób, tymczasem na imprezie bawiło się ich ponad milion.


„Te wydarzenia na zawsze przyćmiły fakt, że parada była pokojową i radosną imprezą. To koniec Love Parade” – oświadczył główny organizator imprezy Rainer Schaller.

 

Poniżej możecie zobaczyć kilka filmików, na których widać napierający na siebie tłum w tunelu oraz ludzi próbujących się z niego wydostać bocznymi schodami.

 
Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →