Selekcja: Keytov dla Muno.pl. Kultura klubowa całym sercem, bez tajemnic

Wywiad
Keytov - Fot. Artur Nowicki

Do Selekcji zaprosiliśmy postać, która swoją pasję do kultury klubowej realizuje na wielu płaszczyznach. Sprawdźcie, co przygotował Wojtek Kowalkowski aka Keytov.

Człowiek-instytucja. Jeśli jesteś częścią kultury klubowej, czy to poznańskiej, czy to ogólnopolskiej, to istnieje spora szansa, że poznałeś Wojtka Kowalkowskiego za sprawą choćby jednego z jego wielu wcieleń. Od lat angażuje się w mnóstwo projektów. Do każdego z nich dokłada najlepsze starania i całe serce. Tym razem skupimy się mocniej na jego didżejskim obliczu, w który spełnia się jako Keytov.

Keytov. Pozytywna energia w każdych warunkach

Za deckami stanął ponad 15 lat temu. Od tamtego czasu, ani przez moment nie starał się ograniczać horyzontu inspiracji. Od house’u na sterydach, aż po techno, czy nawet trance. Cechą charakterystyczną jego setów jest pozytywna energia, którą potrafi przemycić grając nawet zdecydowanie cięższe dźwięki. Keytov należy do jednych z najbardziej wszechstronnych didżejów, co znajduje uznanie zarówno u klubowiczów, jak i bookerów. Po Kowalkowskiego coraz chętniej sięgają poza granicami Poznania. Wystarczy wspomnieć choćby warszawskie Luzztro i Smolna, wrocławski Transformator czy berliński Klunkerkranich. Ale to nie wszystko.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Keytov - Fot. Artur Nowicki

Keytov – Fot. Artur Nowicki

Rezydent Tamy. Obok Booka Shade i innych wielkich

Keytov to także rezydent poznańskiej Tamy. Wśród stałych gości klubu, jego b2b z Joaną cieszą się już statusem niemal kultowych.

Dzierżenie miana rezydenta pozwala, by Keytov nie tylko rozwijał warsztat, ale także grywał u boku największych nazwisk. Wystarczy wymienić choćby Booka Shade, z którymi Kowalkowski wystąpił podczas sylwestrowej imprezy w Tamie.

Keytov - Fot. Artur Nowicki

Keytov – Fot. Artur Nowicki

KVSN. Z Audioriver w CV

Didżejską zajawkę Kowalkowski realizuje także w swoim pobocznym projekcie, a mianowicie KVSN. Tworząc go razem z Sim.onem, Keytov miał okazję zagrać m.in. na Audioriver Festival czy obok Coyu.

KVSN to także projekt o charakterze producenckim. Na profilu duetu w serwisie Soundcloud można posłuchać kilku pierwszych efektów współpracy Keytova i Sim.ona.

Nie tylko stanie za deckami. Keytov przedstawia Plug.In

Jeśli chodzi o działalność Kowalkowskiego na scenie klubowej, osobny rozdział należy poświęcić Plug.Inowi. Unikatowy w skali kraju projekt, który Keytov tworzy wspólnie z Arturem „Aenem” Nowickim, umożliwia tysiącom widzów oglądać streamy z imprez w rozmaitych miejscówkach całej Polski i nie tylko. Za pośrednictwem Facebooka, Plug.In transmituje sety didżejskie odbywające się podczas imprez w klubach, na festiwalach i wiele więcej. Panowie mają na koncie produkcje m.in. z dachu Bałtyku, najwyższego budynku w Poznaniu, czy znad Zatoki Puckiej na Półwyspie Helskim.

Plug.In gościł dotąd m.in. w Tamie, Transformatorze czy berlińskim Meuh. Wśród artystów, których mogliśmy podziwiać w ich nagraniach, znaleźli się m.in. Deas, Agim, An On Bast, Kuba Sojka czy Jurek Przeździecki.

Keytov – Selekcja dla Muno.pl

Mając na uwadze niemałe doświadczenie didżejskie i ogromny wachlarz projektów, zaprosiliśmy Keytova do podzielenia się swoją Selekcją. Zobaczcie, jak Wojtek poradził sobie z naszymi pytaniami.

Ostatni utwór/album, który kupiłeś:

Może nie ostatni jaki kupiłem, ale na pewno w ostatni dzień minionego roku. Kilka godzin przed północą otrzymałem wiadomość, czy na posylwestrowy after, mógłbym mieć ze sobą M.A.N.D.Y. vs Booka Shade – Body Language, a że nie miałem, to zakupiłem… ?

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś:

Pierwszy album to były Smerfne Hity, oczywiście na kasecie. ?

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a:

Kurczę, chyba takiego nie ma. Miksuję muzykę, którą – jeśli czas pozwala – wyszukuję kilka dni, a czasami godziny przed setem. Jeden ze „starszych” utworów, jakie świadomie mam na nośniku, który gram i z chęcią do niego wracam to Axel Boman – Nokturn (Grand Finale).

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery:

A zaczęła się? Zapadł mi w pamięci ten utwór. Nawet pamiętam autora! Marcus Worgull & Peter Pardeike – Blythe z epki Lenoix EP.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum:

Jak didżej uszanuje ten kawałek i nie zmieni go w połowie, co nie jest sprawą łatwą, to Minilogue – Kana (Original Mix)

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy:

Nadzwyczaj się zdarzało, choć jest w nim moment, przez który mógłbym tym utworem odpowiedzieć na pytanie dotyczące guilty pleasure. 😀
Iban Montoro & Jazzman Wax – Tarántula (Original Mix)

Utwór ulubionego producenta:

Mam nadzieje, że nie zostanę zlinczowany… Nie mam ulubionego producenta. W sumie może znalazłby się jeden, ale nie jestem pewny czy można go nazwać producentem…

Ulubiony utwór na otwarcie setu:

Staram się, by za każdym razem był inny, aczkolwiek zdarzało mi się w minionym czasie rozpoczynać tym numer:
Golden Bug – Tamba (feat. Viktoria Wehrmeister)

Ulubiony utwór na zamknięcie setu:

Nigdy nie szykowałem utworu na zakończenie, ale ten się zdarzał… 😛
Expanded People – Monday (Original Mix)

Utwór na powrót z imprezy nad ranem:

Słucham głównie swoich setów.

Utwór celebrujący poranek bez kaca:

Zdarzało się to grać na afterach, nie wiem czy skaczące do tego uśmiechnięte buzie miały kaca, ja często, gęsto nie… ?
Sisto – Money Can’t Buy

 

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś:

Extrawelt – Das Große Flimmern

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać:

Coś szumi, nic nie słyszę… ?

Trzy utwory, które definiują moją selekcję:

Trzy to zdecydowanie za mało… ?

Roland Clark – I Get Deep (Joe Smooth’s Gifted Souls Mix)

Gaist – Traction

An Rosen – Moon Dancer (Original Mix)

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz:

Nic mi nie przychodzi do głowy.

Keytov – gdzie zobaczyć i usłyszeć?

Nasz dzisiejszy gość niemal każdy weekend spędza grając w klubach. Nie inaczej jest tym razem. Już w najbliższą sobotę, w poznańskiej Tamie Keytov zagra na imprezie, której głównymi bohaterami będą Oskar Szafraniec i Thabo. Na dodatek uczestnicy tego eventu mogą liczyć na wspomniane już b2b w wykonaniu duetu KeytovJoana. Polecamy!

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →