Imprezy masowe odwołane. Co to oznacza dla klubów?

News
Imprezy masowe

W związku z epidemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki podjął właśnie decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Co ta decyzja oznacza dla branży klubowej i koncertowej?

Koronawirus – odwołane imprezy masowe – co to oznacza w praktyce?

Właśnie dowiedzieliśmy się o decyzji jaką podjął na porannym spotkaniu rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Wszystkie imprezy masowe zostają odwołane. Niestety, z lakonicznego komunikatu premiera Mateusza Morawieckiego nie dowiadujemy się do kiedy będzie trwał rzeczony zakaz. Wiemy za to jakich imprez on dotyczy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Imprezą masową w myśl Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych jest każde wydarzenie, w którym liczba uczestników przekracza 500 na zamkniętej przestrzeni i 1000 na otwartej. Ustawa mówi jednak również, że imprezą masową nie są wydarzenia organizowane w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach.

Co oznacza to dla naszych ukochanych nocnych przybytków?

Koronawirus uderza w branżę klubową

To właśnie sformułowanie „w innych podobnych obiektach” może być furtką do organizacji eventów, które nie kwalifikują się jako 'imprezy masowe’. Jest jednak prawdopodobne, że nie odbędą się niektóre koncerty i imprezy zaplanowane na najbliższe dni. Jeśli chodzi o mniejsze imprezy klubowe, to nie widać prawnych przeciwwskazań, aby takowe miały się odbyć. Wiele zależy jednak od organizatorów oraz od nas – uczestników i naszej postawy wobec zagrożenia związanego z koronawirusem.

Na zaistniałej sytuacji mocno ucierpi zarówno branża eventowa, jak i rozrywkowa w ogóle. Na świecie ze względu na globalną epidemię odwołane zostało już kilka festiwali, a wśród nich np. zimowa edycja Tomorrowland 2020, czy Ultra Music Festiwal w Miami.

W tym drugim przypadku organizatorzy musieli zwrócić pieniądze za ponad 165 000 biletów… Więcej na temat ostatnich wydarzeń dotyczących koronawirusa, oraz ich wpływu na rynek muzyczny przeczytać możecie tutaj.

 

 

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →