House Szkolna przedstawia House Tęczowa

Mat. własne
News
House Tęczowa

Po latach funkcjonowania w Poznaniu i wpisaniu się już na dobre w klubowy krajobraz stolicy Wielkopolski, House Szkolna rozpoczyna nowy rozdział. Włodarze miejsca rozpoczynają ekspansję i otwierają kolejny lokal, tym razem we Wrocławiu. Czego możemy spodziewać się po nowej miejscówce w stolicy Dolnego Śląska? Opowiedzieli nam o tym autorzy całego zamieszania.

House Szkolna, funkcjonujący od 2017 roku w jednej z kamienic przy ulicy Szkolnej w Poznaniu, trudno jednoznacznie określić mianem klubu. Tak pisałem o tym miejscu w roku 2019, przy okazji jego drugich urodzin:

House Szkolna to przestrzeń, gdzie doskonale odnajdują się regularni goście wernisaży, bywalcy spotkań z podróżnikami czy wielbiciele technologii VR. To interdyscyplinarna, wolna platforma, która integruje ludzi z różnych środowisk. (…) House Szkolna stawia na otwartość i wspiera inicjatywy, z którymi przychodzą do nich różni aktywiści. W przestrzeni lokalu odbywały się koncerty, imprezy charytatywne, queerowe, wystawy, kluby filmowe, warsztaty z dijingu czy Poznańska Integracja Klubowa.

House Szkolna
House Szkolna

House Szkolna. Miejsce środka

Minęły kolejne lata, a House Szkolna nadal – w przeciwieństwie do innych miejscówek – stanowi ważne miejsce na szlaku wieczornych wojaży po stolicy Wielkopolski. Lokal zyskał renomę również poza Poznaniem, a ludzie zaangażowani w jego działalność udzielają się również w innych projektach na polskiej scenie klubowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

House Szkolna
House Szkolna

House Szkolna. Nowy rozdział

Od kilku miesięcy włodarze miejscówki zapowiadali, iż niebawem rozpoczną działalność w kolejnym mieście, a mianowicie we Wrocławiu. To właśnie dziś rozpoczyna się weekend otwarcia, a tym samym inauguracja nowego miejsca – House Tęczowa. Przy tej okazji, jego właściciele opowiedzieli nam co nieco na temat motywacji stojących za powstaniem siostrzanego lokalu oraz zdradzili kilka tajemnic. Czego zatem możemy spodziewać się po nowej miejscówce na mapie stolicy Dolnego Śląska?

House Tęczowa. Jak Poznań przeniósł się do Wrocławia

Od lat wiedzieliśmy, że kolejne miasto, w którym marzy nam się otworzyć House to właśnie Wrocław. W głowie od razu pojawiły się osoby, z którymi chcielibyśmy tam to zrobić i które znałyby lokalne podwórko i kierowałyby się taką samą zajawką jak my tu, w Poznaniu.

Najtrudniej było znaleźć lokal i tu właśnie wielka zasługa wrocławskiej części naszej ekipy – znalezienie wspaniałej przestrzeni przy Tęczowej, nad którą pracujemy od dwóch miesięcy.

House Tęczowa – mat. własne

House Tęczowa. Dlaczego Wrocław?

Dlaczego Wrocław? Wiemy, że ludzie tam chętnie i licznie wychodzą wieczorami, korzystają z kultury i rozrywki, a istnieje zdecydowana nisza na przestrzenie tego typu, organizujące wydarzenia kulturalne, zapewniające miejsce dla większych grup, gdzie można spokojnie zaprosić kilkudziesięcioosobową ekipę gości na urodziny, zorganizować warsztaty, wykład, wernisaż czy wpaść na spontaniczny bifor czy drinka po pracy.

House Tęczowa – mat. własne

Do tego wszystko to okraszone tym, czego we Wrocławiu, w naszym odczuciu, wciąż jest mało – lekkimi odmianami elektroniki, przede wszystkim od lokalnych didżejek i didżejów (nazwa “House” od początku miała oznaczać zarówno domowy klimat, jak i wiodący gatunek muzyczny).

Do Wrocławia przenosimy również to, co nasi domownicy pokochali najbardziej, czyli ping ponga, gry planszowe, gry na Pegazusa czy biblioteczkę z książkami. Idea miejsca nadal pozostaje w klimacie hidden baru, do którego potrzeba magnetycznej karty wstępu, otwierającej drzwi do środka. Podczas weekendu otwarcia osoba posiadająca kartę klubową może wprowadzić jedną osobę bez karty. Oprócz możliwości zakupu kart na stronie i odbioru wcześniej, będzie możliwość zakupu kart na wejściu do lokalu.

Opłata za zostanie domownikiem jest jednorazowa – za kartę płaci się raz, następne wejścia już zawsze będą darmowe.

House Tęczowa – mat. własne

Do tej pory nie zdradziliśmy wyglądu naszych wnętrz. Autorką murali widocznych na zdjęciach jest Zuzanna Skórska (IG: https://www.instagram.com/zuzannaskorska/).

House Tęczowa – mat. własne

House Tęczowa – zasady wejścia

Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy otwarci w piątki i soboty od 19.00, następnie dojdą dni w tygodniu: wtorek, środa oraz czwartek od 18.00. Dokładny adres miejsca posiadacze kart dostają na maila po ich zakupie.

House Tęczowa – mat. własne

House Tęczowa – weekend otwarcia

W weekend otwarcia zagrają:

piątek: Sassafras Tree, kEczuP
sobota: Skejtik, VVYDRAPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →