Hipnotyzujące techno. Ross Harper wydał album, od którego trudno się uwolnić

News
Ross Harper

Ross Harper wydaje niezwykle udaną płytę zatytułowaną The Dark Album. Dziewięć oryginalnych utworów wypełnionych hipnotycznym techno to jedno z najlepszych dotychczasowych osiągnięć Brytyjczyka w jego niezwykle bogatej dyskografii.

Ross Harper. Zarażony miłością do muzyki elektronicznej

Rossa Harpera zalicza się do najoryginalniejszych twórców współczesnej muzyki elektronicznej. Z niezwykłą łatwością żongluje brzmieniami z pogranicza deep house, techno, dark disco, cool breaks czy progressive house. Niech najlepszą rekomendacją będzie support jego pracy od największych na scenie – swoją aprobatę w kierunku Harpera wyrażają Laurent Garner, Martin L Gore z Depeche Mode czy Nemone. Ross co tydzień wciela się w rolę rezydenta radiowego, będąc gospodarzem autorskiego cyklu A Raver’s Guide to Wellness. Eksploruje tam tematy z zakresu psychologii, duchowości i filozofii, włączając w to spontaniczne DJ-skie miksy.

Ross Harper
Ross Harper / fot. materiały prasowe

Wydany 31 października krążek The Dark Album określono jako „idealny na Halloween„. Najnowsze LP Harpera dekonstruuje niezwykłe możliwości producenckie w bardziej mrocznej sferze dźwięku, będąc mocno pod wpływem psychodelicznej ery hipisów z lat 60. i 70.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ross Harper. W tym szaleństwie jest metoda

Między latami 2012 a 2019 Harper odciął się od kontaktu z muzyką innych producentów. W tym czasie postanowił skupić się wyłącznie na rozwijaniu swojego własnego brzmienia. I to właśnie w tym czasie powstały utwory znajdujące się na najnowszym albumie Harpera. Tamten okres sam zainteresowany określa jako „odizolowane lata introspekcji”.

W trakcie 20 lat głębokiej introspekcji przeszedłem od ekstrawertycznego nastolatka do introwertyka z obsesją na punkcie duchowości i muzyki elektronicznej. W 2019 roku nawróciłem się ponownie, to było moje trzecie przebudzenie, teraz jestem ekstrawertycznym introwertykiem. Wszystkie utwory w The Dark Album zostały wyprodukowane podczas moich odizolowanych lat introspekcji.

The Dark Album jest piątym studyjnym albumem Rossa Harpera. To zbiór utworów powstałych w latach 2015-2022, które reprezentują przejście od okresu introwersji do nowej ery ekstrawersji. Punkt zwrotny w tym procesie rozpoczął się w listopadzie 2018 roku. Gdy Ross spojrzał wstecz z nową optyką obserwacji, pewne punkty w jego życiu wydawały się wychodzić na powierzchnię i nabierać szczególnego znaczenia.

Ross Harper / fot. via Facebook

Ostatecznie w styczniu 2022 roku przebudzenie zaprowadziło Rossa na pielgrzymkę do miejsca zwanego Napta Playa na egipskiej pustyni. Wizyta w tym miejscu stała się przyczynkiem umiejscowienia „gwiezdnego człowieka” na najnowszym krążku. Tak, wszystko to ma wydźwięk nieco odklejony – ale taki właśnie jest Ross Harper, w którego historię warto zanurzyć się głębiej.

Ross Harper – The Dark AlbumPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →