Hania Rani. Polka, która podbiła Cercle, teraz wydaje płytę z Ólafurem Arnaldsem i nie tylko

fot. via facebook.com/haniaranimusic
News
Hania Rani

Hania Rani to wielokrotnie nagradzana (m.in. Fryderyki czy Złote Lwy na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) pianistka, kompozytorka i wokalistka, która zadebiutowała albumem Esja w 2019 roku. Jedna z najciekawszych artystek w naszym kraju przychodzi właśnie z mocno wyczekiwanym, kolejnym krążkiem Ghosts. Sprawdźcie koniecznie!

Hania Rani. Subtelna elektronika najwyższych lotów

Najnowszy album Rani o tytule Ghosts ukaże się 6 października nakładem Gondwana Records, a premierze towarzyszyć będzie trasa koncertowa Hani w UE, USA i Kanadzie. Jej najnowszy krążek to brzmienie nieustannie zmieniającej się artystki. Hania wielokrotnie i z wdziękiem przechodzi między muzycznymi światami – jako kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów i producentka. Ten album rozwija formułę bestsellerowych krążków Rani Esja i Home opartą na minimalnej konfiguracji fortepianu, klawiszy, syntezatorów, jednak bardziej istotną rolę pełni tu tajemniczy, urzekający głos Hani.

fot. via facebook.com/haniaranimusic

Czytaj także: Ólafur Arnalds pokazał swoje studio i kulisy produkcji. Magia!

Przy Ghosts Hania współpracowała z wybitnymi artystami. Patrick Watson tchnął nieziemskie życie w eteryczną kompozycję Dancing with Ghosts, utwór Whispering House został napisany i nagrany z przyjacielem Hani – Ólafurem Arnaldsem, a Duncan Bellamy z Portico Quartet ma swój istotny wkład w Don’t Break My Heart.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hania Rani – Dancing with Ghosts ft. Patrick Watson (Official Video)

Rani stworzyła swoje teksty częściowo na podstawie dwumiesięcznego pobytu w małym studio w szwajcarskich górach. W tym miejscu pracowała nad ścieżką dźwiękową do filmu dokumentalnego o słynnym szwajcarskim artyście Giacomettim. Przestrzeń, w którym się zatrzymała, to dawne, obecnie opuszczone sanatorium. Miejscowi mieszkańcy wierzą, że zamieszkują tam duchy, którym przypisywane są nawet imiona.

Egzystencja w takim otoczeniu przyrody bądź opusztoszałym miejscu sprawia, że wyobraźnia działa na innej płaszczyźnie

– mówi Rani

Na Ghosts Rani łączy swoje różnorodne zainteresowania. Hania czerpie z zamiłowania do tak różnych artystów jak Enya, The Smile, James Blake czy Pink Floyd. Przywołując też delikatność Stiny Nordenstam, talent Keitha Jarretta, kunszt Kate Bush artystka łączy życiowe doświadczenie muzyczne w jednym cudownym, kosmicznym świecie. Hanie Rani w najbliższym czasie usłyszymy w Polsce na początku października. Między 2 a 8 października specjalistka od powściągliwej elektroniki pojawi się w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →