Ólafur Arnalds pokazał swoje studio i kulisy produkcji. Magia!

fot. Ólafur Arnalds breaks down his Grammy-nominated track Loom (feat. Bonobo)
Lifestyle News Technologia
ÓLAFUR

Islandzki muzyk Ólafur Arnalds rozkłada swój nominowany do nagrody Grammy utwór Loom, który powstał we współpracy z Bonobo, tworząc alternatywne zakończenie przy użyciu jego ulubionych bibliotek z wtyczki Spitfire Audio. Sprawdźcie, jak brzmi!

Ólafur Arnalds – w cieniu sukcesu Kiasmos

Ólafur Arnalds szerokiej publiczności jest znany przede wszystkim z udziału w duecie Kiasmos, który w połowie ubiegłej dekady stał się jednym z najbardziej ulubionych zespołów elektronicznych w naszym kraju. Jako ciekawostkę dodam, że fanem tej muzyki jest komik Grzegorz Halama. Patrząc na imponującą dyskografię islandzkiego multiinstrumentalisty projekt, który przyniósł mu rozgłos, jest tak naprawdę… poboczny.

Kiasmos – Live 2015

Pod koniec 2020 roku Ólafur wydał album Some Kind Of Things, o którym pisał Kamil Downarowicz. To na tym nagraniu gościnnie znalazł się Bonobo w utworze, który został nominowany do nagrody GrammyLoom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bonobo i ja spędziliśmy kilka dni w studiu, po wspólnych podróżach i biwakach na islandzkich wyżynach, mając tylko na celu spędzenie czasu przy muzyce. Loom to jedna z piosenek, które wyszły z tych sesji i w miarę upływu czasu, kiedy zacząłem pisać resztę albumu, ciągle do niego wracałem. Ta spokojna energia jest doskonale odwzorowana w pięknym teledysku autorstwa Neelsa Castillona. To prawdziwe świadectwo zagubienia się w chwili.

– podsumował Ólafur Arnalds podczas premiery materiału

Ólafur Arnalds, Bonobo – Loom

Ólafur Arnalds – jak się zainspirować

W najnowszym filmiku Spitfire Audio islandzki muzyk pokazuje, jak zmienia aranżacje swojego hitu Loom, pracując z różnymi wtyczkami, m.in. ze Stratus, a także Moogiem oraz fabfilterem. Dzięki przytrzymaniu jednego klawisza bądź akordu łatwo można się zatracić w wyjątkowych, inspirujących chmurach harmonicznych oraz brzmieniach, które ewoluują i zanikają.

Ólafur Arnalds breaks down his Grammy-nominated track Loom (feat. Bonobo)

Wyjątkowa kolekcja czterech obszernych bibliotek dźwięków Ólafura Arnaldsa jest dostępna w cenie 929 euro na stronie Spitfire Audio.

Crafting Evolving Textures With The Ólafur Arnalds CollectionPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →