Fusion Festival z historycznym, milionowym długiem

fot. Merlijn Hoek
News
Fusion Festival z historycznym, milionowym długiem

Fusion Festival wyjdzie z tego roku z długiem szacowanym na 1,5 miliona euro. Winne są nieprzewidywalne wzrosty cen i koszty bieżące z ostatnich 36 miesięcy. Teraz organizator chce sprzedać ziemię i poszukuje prywatnych finansistów. Sprawdź szczegóły!

Fusion Festival. Karnawał zmysłów

Fusion Festival to festiwal muzyki i sztuki o kontrkulturowym charakterze. Odbywa się na byłym lotnisku wojskowym o nazwie Müritz Airpark w Lärz, zlokalizowanym w północno-wschodnich Niemczech. Nazwa festiwalu jest często przedstawiana cyrylicą jako Фузион, ale wymawiana jak angielskie słowo „fusion”.

Z dala od codzienności, na pięć dni w trakcie Fusion tworzy się bardzo szczególny rodzaj równoległego społeczeństwa. W zbiorowym stanie wyjątkowym, w miejscu, gdzie czas nie odgrywa żadnej roli, odbywa się karnawał zmysłów, odzwierciedlający tęsknotę za lepszym światem. Przypomnijmy, że w tym roku na Fusion pojawiła się ze swoim live-actem jedna z najlepszych performerek w naszym kraju – An On Bast.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fusion Festival z historycznym, milionowym długiem
An On Bast live @ Fusion Festival 2022 / fot. Rafał Cały

Fusion Festival. Gigantyczny dług

Organizator Fusion Festival – Kulturkosmos Müritz e.V. – skarży się na ogromny wzrost cen w porównaniu z 2019 rokiem.

W przypadku niemal wszystkich materiałów, ale także usług, technologii i infrastruktury ceny były często o 20% wyższe niż w poprzednim roku, a czasem jeszcze wyższe. Nie oszacowaliśmy również dodatkowej pracy i kosztów związanych z tworzeniem festiwalu i infrastruktury po dwóch latach wolnych od festiwali

– mówią organizatorzy.

Ze względu na ustalony przez władze górny limit gości mogących odwiedzić Fusion wpływy z biletów były sporo niższe. Wobec szybko rosnących kosztów życia i ograniczonych środków finansowych potencjalnych „klientów” kolejna podwyżka cen wejściówek nie wchodziła w rachubę. Aby uzupełnić deficyt, organizator planuje sprzedać kilka domów i działek w obrębie ziemi należącej do właścicieli Fusion. Te w przeszłości zostały udostępnione jako miejsca zakwaterowania dla uchodźców.

An On Bast – Fusion Festival 2022

Pod koniec września zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na przyszły rok, które powinny w jakiejś części pokryć gigantyczny dług Fusion. W ciągu najbliższych kilku tygodni organizator uruchomi sklep internetowy – w sprzedaży znajdą się koszulki, bluzy z kapturem i inne artykuły solidarnościowe z motywem Fusion. Inne sposoby na pomoc festiwalowi znajdziemy na oficjalnej stronie Fusion Festival. Trzymamy kciuki!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →