Flying Lotus i historia afroamerykańskiego samuraja w nowym anime Netflixa

News
Flying Lotus ze ścieżką dźwiękową do serialu anime

Amerykański producent Flying Lotus stworzył ścieżkę dźwiękową do nowego serialu anime Netflixa pt. Yasuke. Szef wytwórni Brainfeeder oprócz stworzenia samej muzyki, jest także producentem wykonawczym produkcji.

Yasuke jest produkcją ze znanego na całym świecie japońskiego studia anime MAPPA. Usłyszymy w nim muzykę nominowanego do nagrody Grammy artysty Flying Lotusa, który pełni również funkcję producenta wykonawczego w projekcie. Serial jest dziełem światowej klasy reżysera i animatora Takeshi Koike, w przeszłości twórcy serii Lupin the IIIrd Marvel Anime: Iron Man.

 Flying Lotus – 1983 [FULL ALBUM]

Yasuke. Jedyna taka historia

Yasuke to sześcioodcinkowy serial anime stworzony przez LeSeana Thomasa, którego akcja rozgrywa się w alternatywnej, fantastycznej Japonii w czasach feudalnych. W roli tytułowego bohatera – pierwszego afrykańskiego samuraja – wystąpi LaKeith Stanfield.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym projekcie jest pewna nieoczekiwana fabuła, w której Afroamerykanin jedzie do Japonii, by żyć i pracować wśród najlepszych japońskich animatorów, by stworzyć anime o Afrykaninie, który jedzie do Japonii, by żyć wśród japońskiej elity i zostać wojownikiem. Część w głębi mojej duszy czuje, że było mi dane stworzyć tę przygodę. Razem z Flying Lotusem, LaKeith i resztą tego utalentowanego zespołu.

– wyjaśnił LeSean Thomas we wpisie na blogu Netflixa

Historia opowiada o samurajskim wojowniku afrykańskiego pochodzenia, który musi powrócić do swojego życia pełnego walki mieczem i przemocy, aby ochronić tajemniczą dziewczynę przed ciemnymi siłami. Ta historia, podobnie jak pełen pasji zespół twórców, przekracza granice, kultury i tradycji.

Yasuke jest fascynującą, tajemniczą postacią w historii Japonii, która przez dekady przyciągała coraz większe zainteresowanie współczesnych mediów. Po raz pierwszy dowiedziałem się o roli Yasuke w japońskiej historii kilkanaście lat temu. Kuro-suke autorstwa Kurusu Yoshio, książka dla dzieci, zawierała ilustracje, które wzbudziły moją ciekawość. W końcu dowiedziałem się, że nie był on tylko fikcyjną postacią, ale prawdziwym człowiekiem. Stanowiło to ekscytujący materiał na opowieść przygodową.

– dodał na końcu Thomas.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →