Festiwale Polska 2017 – Przewodnik Muno.pl

3 751
News
Festiwale Polska 2017 – Przewodnik Muno.pl

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najciekawszych festiwalach z muzyką elektroniczną w Polsce, którymi przez najbliższe miesiące będziemy żyli.

Jedno jest pewne – tego lata nudzić się nie będziemy, a jeśli jeszcze będzie nam mało wrażeń, na jesieni też czeka nas sporo ciekawych wydarzeń. Festiwalowa scena ma się u nas bardzo dobrze i mamy w czym przebierać. Oczywiście dobry festiwal to nie tylko muzyka, ale też jego cała otoczka i klimat, dlatego najchętniej wybieramy te, które odbywają się w malowniczych sceneriach.
Sprawdźcie nasz Przewodnik Festiwalowy 2017 i koniecznie dajcie znać, na których imprezach bawimy się razem!

CZERWIEC

ORANGE WARSAW FESTIVAL 2017 – WARSZAWA

2-3.06 l Orange Warsaw Festival 2017
Line-up: Kings Of Leon, Imagine Dragons, Martin Garrix, Justice, Years & Years, Two Door cinema Club, Kodaline, Miuosh, Łona i Webber, Maria Peszek, KAMP!, Rosalie., Suumoo, Lor, TBA

SEAZONE MUSIC & CONFERENCE 2017 – SOPOT

8-10.06 l Seazone Music & Conference 2017
Line-up: Low Roar, Daria Zawiałow, Coals, BeMy, Lilly Hates Roses, WU, Ted Nemet, The Fruitcakes, Niemoc, einarIndra, 57 (Oh Chill), O.S.T.R., Mr.Silla, Rosalie., Salk, Wurffel, Young Stadium Club, Ba., Łagodna Pianka, MajLo, Eric Shoves Them In His Pockets, TBA

GAMMA FESTIVAL 2017 – GNIEZNO

10-11.06 l Gamma Festival 2017
Line-up: Rosalie., Tearpop, Weiss, TBA

CUDAWIANKI 2017 – GDYNIA

24.06 l Cudawianki 2017
Line-up: Smolik / Kev Fox, KAMP!, TBA

MALTA FESTIVAL 2017 – POZNAŃ

16-25.06 l Malta Festival 2017
Line-up: Laibach, L.U.C, Rebel Babel Ensemble, orkiestry, TBA

LIFE FESTIVAL 2017 – OŚWIĘCIM

22-24.06 l Life Festival 2017
Line-up: Scorpions, LP, Kasia Kowalska, Leski, Bisquit, Shaggy, Czesław Śpiewa, Lao Che, MESAJAH, BEMY, TBA

OPEN’ER FESTIVAL 2017 – GDYNIA

28.06-01.07 l Open’er Festival 2017
Line-up: Radiohead, Foo Fighters, The Weeknd, The XX, Agim, Bitamina, Brodka, Buslav, Charli Xcx, Daria Zawiałow, Dua Lipa, Duit, G-Eazy, George Ezra, Grammatik, Hades, Hańba!, James Blake, Jimmy Eat World, JMSN, Julia Pietrucha, Kevin Morby, Kiasmos (live), Mac Miller, Michael Kiwanuka, Moderat, Natalia Przybysz, Nicolas Jaar, O.S.T.R., Prophets Of Rage, Rae Sremmurd, Ralph Kaminski, Royal Blood, Solange, Sorry Boys, Taco Hemingway, The Dumplings, The Kills, Tyler The Creator, Wacław Zimpel / Kuba Ziołek, Warpaint, TBA

KASKADA FESTIVAL 2017 – STRYKOWO K. POZNANIA

30.06-02.07 l Kaskada Festival 2017
Line-up: Alex Niggemann, Bwana, Ishome aka Shadowax, PIDGYN, Truant, El’mirka, kEczuP, Daniel Stetting, KAJKO, Paryss, TBA

LIPIEC

TAURON NOWA MUZYKA 2017 – KATOWICE

6-9.07 l Tauron Nowa Muzyka 2017
Line-up: The Cinematic Orchestra, William Basinski & NOSPR, Ten Typ Mes, Fabio & Grooverider feat. MC Five Alive, dBridge & SP:MC, Ros Addiction, WaxVax, Egopusher, Marcin Masecki, Wacław Zimpel, William Basinski,Food & Hilde Marie Holsen, LOTTO, Michael Mayer, Romare full live band, Princess Nokia, Mall Grab, Palms Trax, Forest Swords, Federic Robinson, Hatti Vatti, Mark Ernestus’ Ndagga Rhythm Force, Ho99o9, Midi Lidi, Felicita, Mchy i Porosty, Mazut, BNNT, Nazira, Uj, Bala, Schackleton, Aux 88, Kangding Ray, Avalon Emerson, Dr. Rubinstein, Demdike Stare, Niemoc, Luke Vibert, Paula Temple, Lucy, I-F, Rebeka, Chloe Martini, Clark, Porter Ricks, Max cooper, Fur Coat, Hercules & Love Affair, Christian Loffler & Mohna A/V live, Gold Panda, Thomas Brinkmann, Kenny Larkin, Gang Gang Dance, Who Made Who, Taco Hemingway, Roisin Murphy, SOHN, RY X, Fisz Emade Tworzywo, TBA

SLOT ART FESTIVAL 2017 – LUBIĄŻ

4-8.07 l Slot Art Festival 2017
Line-up: TBA

SUMMER CONTRAST FESTIVAL 2017 – ROGALINKO

12-17.07 l Summer Contrast Festival 2017
Line-up: ABU, Atan, Be Svendsen, Bongo, Bonifacy Dark, Clas6, Dean Benson, Droptech, Elf, Epix, Erith, Ezequiel, Gabriel Ananda, Gaws, Gunther Schwarz, Jussi, Just.me, kEczuP, La Vita, Laboratorium Pieśni, Maciej Wunsch, Marcelo De Carli, Marcotix, O.P.H.I.R, Rats Milk, Phil Jensky, Plebs, Pocahontas, Primal, Proxima Centauri, Sidartha Siliceo & Ginger Ania, Sima, Space Boy, Tayler, Truant, UHA UHA, Yanzan, TBA

JAROCIN FESTIWAL 2017 – JAROCIN

14-16.07 l Jarocin Festiwal 2017
Line-up: Wojciech Waglewski, Fisz Emade, Krzysztof Zalewski, Pere Ubu, Voo Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, happysad, HEY, Organek, Decapitated, Lao Che, Illusion, Dezerter, O.S.T.R., Natalia Przybysz, Kaliber 44, Julia Marcell, Mitch & Mitch, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Syny, Resina, TBA

INTRO FESTIVAL 2017 – RACIBÓRZ

22-23.07 l Intro Festival
Line-up: Kiasmos, SLG, Furrier, Siasia, Kaotik, Insomnia, Ongun Tutuncu, Harakiri Breaks Brothers, Jan Blomqvist, Robert Babicz, KAMP!, Bass Astral x Igo, Górny, Jacob Seville, Oriola 701, Aparat Project, TBA

AUDIORIVER 2017 – PŁOCK

28.07-30.07 l Audioriver 2017
Line-up: The Belleville Three, Exium live, Jackmaster, Vitalic – ODC live, Carl Craig presents Versus Synthesiser Ensemble, High Contrast live, Solomun, Killbox (Ed Rush & Audio), Metrik: Life/Thrills feat. Elisabeth Troy & Dynamite MC, Moodymann, Robert Hood live, Tale Of Us, S.P.Y, Agents Of Time live, Dax J, DJ Storm, Hugh Hardie, Emperor, Keeno, Alix Perez, Adventice (DJ Deep & Roman Poncet) live, We Draw A, Boys Noize, London Elektricity Big Band live, KiNK live, Maduk, Artefakt live, The Erised, Ben UFO, Planetary Assault Systems live aka Luke Slater, BCee, Birdy Nam Nam, Enrico Sangiuliano, Halogenix, Joris Voorn, Klute, Kraak & Smaak, MC Drs, MC Lowqui, MC Wrec, Mind Against, Mount Kimbie live, Nicole Moudaber, Stephan Bodzin live, Total Science, ZHU, TBA

SIERPIEŃ

GARBICZ FESTIVAL 2017 – GARBICZ

3-6.08 l Garbicz Festival 2017
Line-up: TBA

AUDIOLAKE FESTIVAL 2017 – NYSA

4-6.08 l Audiolake Festival 2017
Line-up: Umek, Bingo Players, TBA

OFF FESTIVAL – KATOWICE

4-6.08 l Off Festival 2017
Line-up: PJ Harvey, Talib Kweli, Kwadrofonik i Artur Rojek, Helado Negro, Group A, Circuit des Yeux, Kikagaku Moyo, Swans, The Black Madonna, Wolves In The Throne Room, Shellac, Siksa, Silver Apples, Moor Mother, Jessy Lanza, Daniel Johnston, Anna Von Hausswolff, Beak>, Carla Bozulich, This Is Not This Heat, The Men, Ryley Walker, C Duncan, Łoskot, Lor, Bastard Disco, Olivier Coates, IDLES, Mitch & Mitch, Kornel Kovacs, TBA

KRAKÓW LIVE FESTIVAL 2017 – KRAKÓW

18-19.08 l Kraków Live Festival 2017
Line-up: Alt-J, Ellie Goulding, Lana Del Rey, Wiz Khalifa, TBA

NAGLE NAD MORZEM 2017 – KOŁOBRZEG

25-27.08 l Nagle Nad Morzem 2017
Line-up: TBA

ELECTROCITY 2017 – LUBIĄŻ

14-15.08 l Electrocity 2017
Line-up: 2manydjs, Fly With Me, Dubfire, Run To The Sun, Paul Van Dyk, Emma Hewitt, Jordan Suckley, Heatbeat, Alex M.O.R.P.H., Simon O’Shine, Sasha Dubrovsky, Emdi & Coorby, Gate To Hell, Regain, Kutski, DJ Driver, Genox, Chaotic Spirit, DJ ResQ, Kona Black, Rafuss, Cast LTD, Rawness, Leadanger, TBA

SOUNDRIVE FEST 2017 – GDAŃSK

31.08-02.08 l Soundrive Fest 2017
Line-up: A/T/O/S, Lutownica, Grave Pleasures, PILL, Cakes Da Killa, Get Your Gun, DEAD, NOT PRETTY, ENOUGH, Rara, BNNT, Mayatri, Waxahatchee, SEVDALIZA, The Picturebooks, Ritualz, Artificial, Pleasure, Ralph Kaminski, Shaârghot, So Slow, White Starlite, TBA

WRZESIEŃ

FESTIWAL DOMOFFON – ŁÓDŹ

1-3.09 l Festiwal Domoffon 2017
Line-up: The Horrors, Anthony Rother, Jozef van Wissem, TBA

UP TO DATE FESTIVAL 2017 – BIAŁYSTOK

8-10.09 l Up To Date Festival 2017 – Białystok
Line-up: TBA

PAŹDZIERNIK

UNSOUND KRAKÓW 2017 – KRAKÓW

8.10-16.10 l Unsound Kraków 2017
Line-up: DJ Bone b2b DJ Stingray, DJ Sprinkles, Einstürzende Neubauten, Ewa Justka, GAS, Jlin, Juliana Huxtable, Moondog for Gamelan with Iwan Gunawan and Stefan Lakatos, NIVHEK (Liz Harris/Grouper) & MFO pres. „After its own death”, Nina Kraviz, Nkisi, Noncompliant, Pharmakon, PTU, Robin Fox pres. „Single Origin”, Umfang, Varg, Visible Cloaks, Zonal & Moor Mother