Facebook bezlitosny dla kont promujących nielegalne imprezy w Irlandii

News
Fot. Pianoworks Bar Facebook blokuje konta promujące imprezy w Irlandii

Facebook zabiera się za promocję nielegalnych imprez. Światowy gigant społecznościowy zdecydował się zamknąć kilka kont na Instagramie promujących wydarzenia mające odbyć się 17 marca, tj. w Dzień Świętego Patryka.

Jedno z wydarzeń, które było reklamowane zarówno na Instagramie, jak i Snapchacie, naruszało normy bezpieczeństwa na terytorium Irlandii. Bilety na imprezę były reklamowane w Internecie w cenie 20 euro za sztukę, natomiast sama lokalizacja miała zostać podana na 12 godzin przed jej rozpoczęciem. 

Facebook, Instagram, Snapchat

Bezwzględne blokady kont

Poza paroma wyjątkami, obecne irlandzkie ograniczenia uniemożliwiają wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich. Według wielu źródeł nielegalna impreza miała odbyć się w Dublinie lub Kildare. Posty organizatora sprzed usunięcia konta informowały o sprzedaży ponad 1 200 biletów. 

Instagramowe konto wydarzenia, zostało zamknięte i przejęte przez Facebooka w celu dalszego postępowania.

Ograniczyliśmy dostęp do konta, ponieważ narusza ono rządowe wytyczne zdrowotne COVID-19. Jesteśmy zaangażowani we wspieranie prac HSE (Inspektorat Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy przyp. red.) w celu zapewnienia ludziom bezpieczeństwa i informacji. W tym również zagadnień na temat znaczenia dystansu społecznego

– powiedział rzecznik firmy Facebook

Profil grupy na Snapchacie również został usunięty ze względu na politykę bezpieczeństwa społeczności Snapchat, dotyczącą zakazu używania aplikacji do jakichkolwiek nielegalnych celów.

Nasze wytyczne dla społeczności wyraźnie stwierdzają, że Snapchata nie należy używać do jakichkolwiek nielegalnych działań. Każdy, kto widzi tego typu treści, powinien natychmiast zgłosić to w aplikacji

– powiedział rzecznik Snapchata

Konto PayPal powiązane z wydarzeniem również zostało zamknięte z powodu oszustwa lub kradzieży informacji użytych do utworzenia konta.

Emer Higgins: „To kpina”

Decyzja Facebooka, aby zamknąć nielegalne konta na Instagramie, została pochwalona przez posłankę irlandzkiej partii Fine GaelEmer Higgins:

Nigdy nie było żadnych sugestii ze strony rządu, że ograniczenia zostaną złagodzone w marcu. A już na pewno nie po to, by przeprowadzać imprezy, na tak dużą skalę. Te, lub jakiekolwiek inne planowane wydarzenia, byłyby rażącym naruszeniem obecnych przepisów. Kpina z ludzi, którzy podjęli się wysiłku w walce z pandemią, jest niedopuszczalna.

Obecne ograniczenia były ciężkie dla wszystkich i to oczywiste, że ludzie tęsknią za „poprzednim życiem”. Teraz nie jest czas na imprezy na dużą skalę. Dlatego błagam każdego, kto myśli o zorganizowaniu wydarzenia, aby zastanowił się jeszcze raz i pokazał solidarność z resztą społeczności. Każdy, chce przejść przez pandemię jak najszybciej, próbując przy tym utrzymać zdrowie swoich najbliższych

– dodała na końcu Higgins.

 

Fot. Aidan Crawley

Emer Higgins – Fot. Aidan Crawley
Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Manchesterska policja interweniowała 660 razy w sprawie nielegalnych imprez

10 kwietnia 2020
Facebook bezlitosny dla kont promujących nielegalne imprezy w Irlandii

Carl Cox o nielegalnych imprezach: „To nie jest rozwiązanie”

7 lipca 2020
Facebook bezlitosny dla kont promujących nielegalne imprezy w Irlandii

Dave Clarke jest rozczarowany DJami grającymi na dużych imprezach podczas pandemii

20 sierpnia 2020
Facebook bezlitosny dla kont promujących nielegalne imprezy w Irlandii

Jak nakłonić ludzi, żeby odpuścili sobie rave’y? Na pewno nie tak, jak zrobił to rząd UK

19 lutego 2021
Facebook bezlitosny dla kont promujących nielegalne imprezy w Irlandii

Koronawirus w Wielkiej Brytanii – organizowane są nielegalne rave’y

9 listopada 2020
Facebook bezlitosny dla kont promujących nielegalne imprezy w Irlandii

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.