Irlandia wprowadza nowe prawo. Imprezy do białego rana staną się faktem

fot. via gigseekr.com
News
Irlandia

Euforia na Wyspach Brytyjskich. Irlandia wprowadza nowe prawo, na które czekała w tym kraju cała muzyczna branża. Irlandzkie kluby, na mocy nowych przepisów legislacyjnych, pozostaną otwarte do 6 rano.

Irlandia. Koniec z niedorzecznie krótkimi imprezami

Irlandia posiadała do tej pory najbardziej restrykcyjne prawo zarówno na Wyspach, jak i w całej Europie. Uniemożliwiło ono jakąkolwiek konkurencję irlandzkiej branży na rynku europejskim, ale również stanowiło ograniczenie dla już chylącego się ku upadkowi rynku nocnej rozrywki. Od dłuższego czasu o „równouprawnienie” walczy w tym kraju organizacja Free The Night. Organizatorzy ruchu zarzucali rządowi brak bezpośredniego wsparcia finansowego dla właścicieli lokalów, artystów, techników i wszystkich zaangażowanych w rozwój branży.

Irlandia
fot. via delish.com

Kluby nocne w Irlandii wkrótce pozostaną otwarte do 6:00 rano na mocy nowych przepisów licencyjnych, które zostały opracowane 25 października. Obecnie lokale muszą zamykać swoje bramy o 2:30 nad ranem. Nawet w tej sytuacji każde z nich musiało ubiegać się o tak zwany Special Exemption Order w cenie 410 euro „za noc”. Na mocy nowego prawa kluby będą mogły sprzedawać alkohol do 5:00 rano, zaś sama impreza potrwa o godzinę dłużej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Catherine Martin na ratunek irlandzkim artystom i klubom

Nowe zmiany dotyczą również wysoko rozwiniętej sieci pubów w Irlandii. Na mocy nowego prawa każdy z nich może otworzyć się od 12:30 przez siedem dni w tygodniu. Minister sprawiedliwości Helen McEntee zaproponowała projekt ustawy o sprzedaży alkoholu i przewiduje, że nowe prawa licencyjne wejdą w życie w całym kraju już w 2023 roku. Muszą tylko zostać zatwierdzone przez parlament krajowy – Oireachtas. Nowe przepisy znowelizują przestarzałe prawa licencyjne. Te obejmują ustawy Public Dance Halls Act z 1935 roku i Habitual Drunkards Act z 1879 roku. Poczynione kroki mają na celu dostosowanie Irlandii do innych krajów europejskich.

Pragniemy skonsolidować wiele skomplikowanych i przestarzałych przepisów. Chcemy ułatwić ludziom wejście do branży. Słuchamy głosu młodych ludzi i zrobimy wszystko, aby stworzyć lepsze środowisko dla naszych rodzimych artystów i lokali

– premier McEntee.

Give Us The Night (GUTN) to kampania na rzecz poprawy warunków irlandzkiego życia nocnego. Jej współzałożycielem jest Sunil Sharpe, który od kilku lat lobbuje w rządzie za dostosowaniem irlandzkiej gospodarki i kultury nocnej do europejskich standardów. Wygląda na to, że mocno zmotywowana branża wywalczyła prawa, które należały się jej jak psu buda. Można spokojnie zacząć planować clubbing w Irlandii.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →