Catherine Martin na ratunek irlandzkim artystom i klubom

News

Można? Można! Przez następne trzy lata rząd irlandzki wypłaci podstawowy dochód około 2000 artystom, muzykom i aktorom. To częścią projektu Basic Income for the Arts, który zapewni osobom pracującym w branżach artystycznych tygodniowe stypendium. Więcej szczegółów poniżej!

Irlandia wspiera

W odpowiedzi na gigantyczne straty irlandzkiego sektora sztuki i rozrywki podczas pandemii COVID-19, Catherine Martin (irlandzka Minister ds. Turystyki, Kultury, Sztuki, Tradycji, Sportu i Mediów) powołała resort zadaniowy ds. Sztuki i Kultury. Jego celem jest odbudowa branży po pandemii. Na ten moment stawka proponowana przez rząd to 10,50 EUR za godzinę – dokładna kwota nie została jeszcze potwierdzona.

Plan jest trzyletnim testem programu dochodu podstawowego w sektorach sztuki, kultury, audiowizualnym, wydarzeń oraz imprez. Chociaż nie jest jasne, ile osób zajmujących się sztuką otrzyma wsparcie, zaproponowano liczbę 2000 osób. Jak donosi BBC, minister Martin określiła w oświadczeniu, że ta pomoc jest polityczną interwencją wykonaną raz na pokolenie. Niektóre obiekty również otrzymają dofinansowanie, a część z nich otrzyma dotacje w wysokości co najmniej 10 000 euro na organizowanie imprez nocnych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bicep – Apricots

Irlandzka minister: Spójrzmy na Berlin

Irlandzka minister przedstawiła swoje plany na rok 2022 w wywiadzie dla The Irish Times, w tym nową gospodarkę nocną, która może obejmować nowe późniejsze godziny zamknięcia (kto był na Wyspach ten wie jak wcześnie tam się kończą imprezy), zwiększony transport w późnych godzinach nocnych, powołanie pierwszego komisarza ds. bezpieczeństwa online oraz stworzenie pierwszego dochodu podstawowego w programie dla artystów. W całym kraju zostaną zatrudnieni tzw. doradcy nocni, którzy będą monitorować rozwój tej gałęzi gospodarki.

Oczywiście ma to nastąpić po ograniczeniach COVID-19, ale cel jest dwojaki: wspieranie miejsc pracy i przedsiębiorstw w gospodarce nocnej, a także wspieranie nowych i pojawiających się inicjatyw. Moglibyśmy przeżywać muzykę, wieczory slamów poetyckich, oglądać lokalne grupy teatralne, słuchać muzykę tradycyjną, klasyczną i oczywiście muzykę elektroniczną. Spojrzymy jak daleko jesteśmy w tyle. Spójrzmy na Berlin, gdzie kultura kwitnie o każdej porze – dlaczego życie miasta musi kończyć się o północy lub o pierwszej nad ranem? – powiedziała Minister Catherine Martin dla The Irish TimesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →