Catherine Martin na ratunek irlandzkim artystom i klubom

News

Można? Można! Przez następne trzy lata rząd irlandzki wypłaci podstawowy dochód około 2000 artystom, muzykom i aktorom. To częścią projektu Basic Income for the Arts, który zapewni osobom pracującym w branżach artystycznych tygodniowe stypendium. Więcej szczegółów poniżej!

Irlandia wspiera

W odpowiedzi na gigantyczne straty irlandzkiego sektora sztuki i rozrywki podczas pandemii COVID-19, Catherine Martin (irlandzka Minister ds. Turystyki, Kultury, Sztuki, Tradycji, Sportu i Mediów) powołała resort zadaniowy ds. Sztuki i Kultury. Jego celem jest odbudowa branży po pandemii. Na ten moment stawka proponowana przez rząd to 10,50 EUR za godzinę – dokładna kwota nie została jeszcze potwierdzona.

Plan jest trzyletnim testem programu dochodu podstawowego w sektorach sztuki, kultury, audiowizualnym, wydarzeń oraz imprez. Chociaż nie jest jasne, ile osób zajmujących się sztuką otrzyma wsparcie, zaproponowano liczbę 2000 osób. Jak donosi BBC, minister Martin określiła w oświadczeniu, że ta pomoc jest polityczną interwencją wykonaną raz na pokolenie. Niektóre obiekty również otrzymają dofinansowanie, a część z nich otrzyma dotacje w wysokości co najmniej 10 000 euro na organizowanie imprez nocnych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bicep – Apricots

Irlandzka minister: Spójrzmy na Berlin

Irlandzka minister przedstawiła swoje plany na rok 2022 w wywiadzie dla The Irish Times, w tym nową gospodarkę nocną, która może obejmować nowe późniejsze godziny zamknięcia (kto był na Wyspach ten wie jak wcześnie tam się kończą imprezy), zwiększony transport w późnych godzinach nocnych, powołanie pierwszego komisarza ds. bezpieczeństwa online oraz stworzenie pierwszego dochodu podstawowego w programie dla artystów. W całym kraju zostaną zatrudnieni tzw. doradcy nocni, którzy będą monitorować rozwój tej gałęzi gospodarki.

Oczywiście ma to nastąpić po ograniczeniach COVID-19, ale cel jest dwojaki: wspieranie miejsc pracy i przedsiębiorstw w gospodarce nocnej, a także wspieranie nowych i pojawiających się inicjatyw. Moglibyśmy przeżywać muzykę, wieczory slamów poetyckich, oglądać lokalne grupy teatralne, słuchać muzykę tradycyjną, klasyczną i oczywiście muzykę elektroniczną. Spojrzymy jak daleko jesteśmy w tyle. Spójrzmy na Berlin, gdzie kultura kwitnie o każdej porze – dlaczego życie miasta musi kończyć się o północy lub o pierwszej nad ranem? – powiedziała Minister Catherine Martin dla The Irish Times

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →