Daft Punk wciąż w cenie – rekordowa suma za egzemplarz ostatniej płyty duetu

fot. Daft Punk - Get Lucky ft. Pharrell Williams, Nile Rodgers / YouTube
Kultura News
get lucky

Limitowana edycja albumu Random Access Memories została niedawno sprzedana za nadspodziewanie wysoką cenę na Discogs. Sprawdzamy, skąd wzięła się ta zaskakująca suma.

Get (2500$) Lucky

W tym roku mija dziesięć lat od wydania jednej z najważniejszych płyt ubiegłej dekady. Random Access Memories , ostatni longplay duetu Daft Punk, ukazał się 17 maja 2013 roku i szybko stał się ogromnym komercyjnym sukcesem oraz jednym z najchętniej kupowanych fizycznych albumów lat 10. XXI wieku, z milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Dzięki singlowi Get Lucky, miejsce paryskiego duetu w mainstreamie zostało zasłużenie ugruntowane. Album zdobył pięć statuetek Grammy, w tym w tę najważniejszą za płytę roku.

Daft Punk – Get Lucky ft. Pharrell Williams, Nile Rodgers

Muzyka z albumu stała się nie tylko przebojem w popularnych rozgłośniach oraz klubach, ale i.. memem – głównie za sprawą gościnnego udziału pioniera disco, Giovaniego Giorgio Morodera.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The biggest My Name Is Giovanni Giorgio Compilation on YT

Zobacz także: Koneserski smaczek dla fanów Daft Punk. Duet publikuje nieznane wcześniej nagrania

Niedawno Dicogs ogłosił, że Random Access Memoris stało się jedną z najdroższych pozycji sprzedanych na stronie w styczniu, zaraz obok albumu The Legendary Pink Dots i BequeenDer Aussiedler – 4 Years After. Limitowana edycja ostatniego albumu Daft Punk została kupiona za 2500 dolarów amerykańskich, czyli ponad 11 tysięcy złotych! Co wyjątkowego zawierał ten egzemplarz? W środku pudełka, poza albumem w formie płyty 33 rmp, można było również znaleźć dwie pamięci USB w postaci kultowego trójkątnego emblematu zespołu z longplayem w formie cyfrowej, a konkretniej w formacie wav. Kolejnym bonusem tego wyjątkowego wydawnictwa był.. unikatowy dwuczęściowy wywiad z Daft Punk na temat albumu. Zdecydowalibyście się na taki zakup?



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →