Ciało zmartwychwstało. Reopening wrocławskiego klubu

fot. Courtesy of Artist
News
Ciało zmartwychwstało. Reopening wrocławskiego klubu

Wieść o zamknięciu czołowego wrocławskiego klubu z muzyką elektroniczną - Ciało - spadła na środowisko klubowe związane ze stolicą Dolnego Śląska jak grom z jasnego nieba. Klub od kilku sezonów przemycał starannie wyselekcjonowaną muzykę, dbając równocześnie o zapewnienie cieplarnianych warunków w jej odbiorze. Okazało się, że legendarny, blisko trzydniowy closing był początkiem czegoś nowego. Ciało is still alive.

Ciało 2.0 – nowe możliwości

Wyprowadzka z piwnicy przy ulicy Świdnickiej planowana była od dłuższego czasu. Właściciele obiektu, znani z różnych przedsięwzięć muzycznych (Podróż, Silberberg Festival) mieli w tym miejscu związane ręce w kontekście rozwoju klubu. Metraż nie pozwalał rozwinąć skrzydeł, poszukiwania nowej lokalizacji były nieuniknione.

Miejsca szukaliśmy od paru lat, w końcu udało się je znaleźć. Nie ma z tym związanej żadnej większej historii. Jeździliśmy po mieście, przeczesywaliśmy praktycznie każdy zakątek mapy Wrocławia. Nowy dom dla Ciała udało się znaleźć bliżej, niż się tego spodziewaliśmy. Mając do dyspozycji tak ogromną przestrzeń, nareszcie zrealizujemy wszystkie nasze pomysły.

– Kacper Kozłowski, współwłaściciel Ciała

Ciało zmartwychwstało. Reopening wrocławskiego klubu

Nowy adres Ciała sąsiaduje z wrocławskim dworcem PKP. Organizatorzy na razie skromnie dawkują kolejne informacje dotyczące tego, co nas czeka w środku. Klub będzie dwa razy większy z dwoma dedykowanymi muzycznymi scenami. Drugi, mniejszy floor zaskoczy wizualnie – z jakiego powodu, przekonamy się podczas maratońskiego openingu. Prawdziwą bombą ma być zapowiadana „zewnętrzna” niespodzianka. Włodarze rezygnują również z obowiązującej wcześniej polityki zakazu robienia zdjęć, zdając się tutaj na wyczucie i kulturę swoich gości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ciało zmartwychwstało. Reopening wrocławskiego klubu
fot. Grzegorz Kilian

Topowe bookingi

Przyzwyczailiśmy się do topowych producentów, goszczących w progach Ciała. Tym razem ma być podobnie. Podczas openingu wystąpi m.in. Regal wraz z czołówką polskich DJ-ów. Większość z nich to rezydenci Ciała, którzy swoją wizją i selekcją wnoszą nowe „rezydenckie” standardy. Postaci, które regularnie usłyszymy, to trzon z poprzedniej lokalizacji – Raev, Kacpa, Aksamit, CruzOe, Spectribe, Vi, Michał Macewicz. Wymienione grono powiększyło się w ostatnich dniach o Keczupa, rezydenta Las Festival, gospodarza cyklu HAMMA. Program najbliższych miesięcy prezentuje się wybornie. Za deckami usłyszymy dużo jakościowych live-actów oraz światową DJ-ską czołówkę – występy potwierdzili m.in Dax J i Kobosil.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →